پاروزنان به دنبال صيد سهميه لندن

بعد از پايان يافتن بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌ژو و افتخارآفريني ورزشکاران ايراني، حالا اوضاع رشته‌هاي مختلف، رنگ‌ و بويي متفاوت را به خود گرفته. در حالي که در برخي رشته‌ها خبري از اردو و مسابقه ملي نيست، رشته‌هاي ديگر همچنان در اردوي آماده‌سازي به سر مي‌برند. قايقراني يکي از رشته‌هايي است که به خاطر حساسيت روي زمان معمولا مدت زيادي را در اردو به سر مي‌برند تا رکوردها با انجام تمرين‌هاي فراوان افزايش يابد. قايقراني در رشته‌هاي آبهاي آرام و رويينگ با درخشش قابل توجه خود مسوولان را به اين امر واقف ساخت که اين رشته‌ها با دارا بودن پتانسيل خوب در کشور توانايي حضور در ميادين بزرگتري چون المپيک را دارند. کسب 3 مدال طلا، نقره و برنز در رشته‌ آبهاي آرام از آبهاي گوانگ‌ژو مويد اين مطلب است که بايد براي شکوفايي استعدادهاي ديگر کشور تلاش کرد و چهره‌هاي جديد را شناسايي کرد تا آسيا از اين پس با چهره‌هاي جديد پاروزنان ايراني مقابله کند.
اما مسوولان اين رشته که هيچ‌گاه از برپايي اردوها و تمرين‌ها خسته نمي‌شوند بلافاصله پس از پايان بازي‌هاي آسيايي، اردوي آماده‌سازي آبهاي آرام را شروع کردند تا نه تنها هيچ فرصتي را از دست ندهند بلکه با شروع زود هنگام تمرين‌ها براي کسب سهميه المپيک لندن دست به کار شوند. بدين ترتيب پاروزنان کشورمان با هدايت لوتارشفر آلماني که همراه اين تيم نتيجه موفقيت‌آميزي از گوانگ‌ژو گرفت تمرين‌هاي آماده‌سازي‌شان را شروع کردند و در هر مرحله اردو طي 21 روز به تمرين مي‌پردازند. اين پاروزنان خود را براي مسابقات قهرماني آسيا و سهميه المپيک لندن آماده مي‌کنند؛ مسابقاتي که قرار است مهر ماه سال آينده به ميزباني کشورمان برگزار شود و آنها مي‌خواهند از اين فرصت بيشترين بهره‌برداري را صورت دهند. استاديوم آزادي هم‌اکنون ميزبان منتخبان آبهاي آرام است تا روز به روز شرايط بهتر نصيب قايقرانان شود. به هر حال مسابقات قهرماني آسيا از اهميت خاصي برخوردار است و معمولا آسيايي‌ها از قدرت بالايي در اين رشته برخوردارند، بنابراين با تمام قدرت پا به تهران مي‌گذارند تا علاوه بر قدرت نمايي نيم نگاهي هم به کسب سهميه‌هاي المپيک داشته باشند. ميزباني از چنين مسابقاتي هم مي‌تواند بهترين فرصت براي ملي‌پوشان باشد تا با استفاده از امتياز ميزباني، بيشترين سهميه را براي کشورمان به دست آورند.
آبهاي آرام با وجود شايستگي‌ که از خود در بازي‌هاي آسيايي نشان داد، ثابت کرد که هم اکنون به جايگاهي رسيده که مي‌تواند روي حضور آن در المپيک حساب ويژه‌اي باز‌کرد تا مانند رشته رويينگ، مهر المپيکي بودنش روي پيشاني اين رشته زده شود. بنابراين انتظار مي‌رود پاروزنان با استفاده از زمان (که زمان زيادي تا شروع مسابقات است) به شرايط ايده‌آل برسند و ديگر جاي هيچ حرف و حديثي را باقي نگذارند و براي رسيدن به سهميه المپيک تلاش کنند.

زهرا نوري

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.