با انجام تمرينات فشرده به دنبال کسب بهترين رنکينگ هستيم

مربي‌ تيم ملي‌ آبهاي آرام گفت: پس از برگزاري تست انتخابي ۲۵ فروردين و انتخاب قايقران المپيکي، با انجام تمرينات فشرده به دنبال کسب بهترين رنکينگ در المپيک و نتايج‌ بهتر در مسابقات قهرماني آسيا 2014 هستيم.
ايرج اقليمي افزود: به منظور کسب نتايجي مطلوب در المپيک و ارزيابي رقباي خارجي، پس از اعلام نتايج تست انتخابي روز 25 فروردين تا زمان برگزاري المپيک در در مسابقات برون مرزي شرکت خواهيم کرد.
وي در خصوص روند پيشرفت و ميزان آمادگي‌ قايقرانان المپيک گفت: ما براي آمادگي‌ بيشتر اين ورزشکاران، اردوي مالزي را در پايان ساله گذشته داشتيم. هر ساله از اوايل بهمن ماه تا پايان اسفند، قايقرانان بايد ۲۰۰۰ کيلومتر پارو بزنند که اين ميزان تمرين با روزانه ۳ جلسه پارو زدن ممکن است اما در فصل زمستان به دليل سردي هوا در کشورمان ميسر نمي‌باشد.
اقليمي افزود: کشور مالزي به دليل شرايط آب و هوايي خوب در فصل زمستان، امکانات و پيست ايده آل براي اين اردو انتخاب شد و در شرايط قايقرانان بسيار موثر بود.
وي بيان کرد: تمرينات در مالزي به بهترين شيوه انجام شد که باعث انگيزه مضاعف قايقراناني که به اردو رفته اند گرديده است. با تحليل نتيجه تست انتخابي پيشين که در اسفند ماه برگزار شد مي‌توان نتايج و اثر مثبت اين اردو را در رکوردهاي قايقرانان مشاهده نمود.
اقليمي برگزاري تست‌هاي انتخابي که هر ۳ ماه يکبار برگزار مي شود را بسيار مفيد دانست و اظهار داشت: مهمترين مزيت اين تست ها ارتقاي سطح قايقراني به وسيله ايجاد رقابت و انگيزه و استعداديابي‌ افراد جديد براي تيم ملي است.
وي با بين اين مطلب که اردوي برون مرزي براي افراد اعزامي به المپيک لندن در نظر گرفته نشده افزود: به دليل گرم شدن آب و هوا و با توجه به امکانات خوب تمرينات به راحتي‌ در درياچه آزادي انجام مي شود و نيازي به اردوي برون مرزي نيست. اما براي بالا بردن سطح آمادگي اين افراد و ارزيابي وضعيت رقبا قايقرانان به مسابقات کاپ جهاني اعزام خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.