حضور در المپيک يک افتخار است

اولين قايقران المپيکي ايران در رشته آبهاي آرام اين روزها خود را به منظور حضور در اين رقابت بزرگ آماده مي کند. احمدرضا طالبيان که مهرماه سالجاري با کسب عنوان قهرماني جواز حضور در المپيک را دريافت کرد، حضور در اين مسابقات را افتخار بزرگي براي هر ورزشکار مي داند. او تمرينات خوبي را پشت سر مي گذارد و از شرايطش در اردوهاي تيم ملي راضي است. گفتگوي مفصلي با او انجام داده ايم که در ادامه آن را مي خوانيد.

اوضاع تمرينات چطور است؟
خداروشکر تمرينات خوبي انجام مي دهم. تمريناتم نسبت به ماه هاي قبل از مسابقات قهرماني آسيا بهتر شده بعد از کسب سهميه با روحيه اي مضاعف تمرين مي کنم.

چندمين مرحله اردو را پشت سر مي گذاري؟
بعد از مسابقات قهرماني آسيا اين دومين مرحله اردوي آمادگي است.

چه برنامه هايي براي حضور در المپيک داري؟
در حال حاضر در درياچه آزادي تمرين مي کنم و با هماهنگي که فدراسيون انجام داده قرار است يک اردوي تدارکاتي در مالزي داشته باشيم. البته زمان دقيق اردو را نمي دانم.

در حال حاضر زير نظر کدام مربي کار مي کني؟
ايرج اقليمي. سال هاست که با ايشان تمرين مي کنم و خيلي از موفقيت هايم را مديون او هستم.

نظرت راجع به اينکه اولين قايقران المپيکي ايران هستي چيست؟
خيلي خوشحالم. حضور در المپيک براي هر ورزشکاري افتخار است. المپيک بزرگترين ميدان ورزشي جهان است و من هم از اينکه در اين همايش بزرگ حضور خواهم داشت خوشنودم. اما از اوايل دوراني که ورزش را آغاز کردم هدفم فقط حضور در المپيک نبوده بلکه تمام تلاشم را خواهم کرد تا نتايج درخشاني نيز کسب کنم.

هدفت در اين المپيک چيست؟
در اين دوره تمام تلاشم را مي کنم که به فينال مسابقات راه پيدا کنم. هرگز ورزشکاري نيستم که فقط حضور در المپيک قانعم کند. حتما در دوره هاي بعد موفقيت هاي بيشتري را کسب خواهم کرد. اين المپيک تجربه ايست براي مسابقات قهرماني جهان و المپيک هاي پيش رو.

از حريفانت شناخت داري؟
بله شناخت کامل دارم. 14 قايقران در المپيک حاضرند که بيشتر آنها اروپايي هستند البته قهرمان جهان و اميد اصلي مدال طلا کانادايي است. فکر مي کنم من از نظر سني از همه آنها کوچکتر باشم.

و حرف آخر؟
صحبت خاصي نيست فقط اميدوارم با برنامه ريزي بلند مدت فدراسيون و تلاش خودم ضمن کسب نتايج درخشان در اين دوره از مسابقات المپيک، تجربه اي ارزشمند براي مسابقات بعد به دست بياورم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.