حمايت از بخش بانوان مهمترين برنامه مان براي درخشش در مسابقات پيش رو است

رئيس فدراسيون قايقراني گفت: پيش از اين هم اعلام کرده بوديم سهميه هاي کسب شده در کاياک به اسم شخص خاصي نيست بلکه يک سهميه ملي است. به همين منظور براي ايجاد رقابت بيشتر و اعزام بهترين قايقران به المپيک اين تست انتخابي برگزار شد.
احمد دنيامالي با بيان اينکه معتمدي يکي از بهترين قايقرانان ماست و حمايت‌هاي لازم را از او خواهيم داشت،‌گفت: آرزو حکيمي با تمرينات خوبي که انجام داد موفق شد به عنوان قايقران اعزامي کشورمان به المپيک انتخاب شود. فکر مي‌کنم اگر حکيمي وارد حاشيه نشود آينده بسيار خوبي را در جهان خواهد داشت.
وي در حاشيه مسابقات تست انتخابي قايقرانان اعزامي به المپيک لندن، در جمع خبرنگاران گفت: امروز روز بسيار حساسي براي ما بود بخصوص در بخش بانوان که رقابت انجام شده تنها به ورزشکاران اختصاص نداشت بلکه مربيان اين قايقرانان هم با هم رقابت داشتند.
دنيامالي افزود: با توجه به حساسيت مسابقه امروز، ما شرايطي را از نظر فني فراهم کرديم که هيچ اشکالي در روند برگزاري ايجاد نشود و تصميم‌گيري را به هيات نظارت واگذار کرديم.
رييس فدراسيون قايقراني با اشاره به اينکه تصميم داريم طي دو سال آينده کار ويژه‌اي براي بانوان انجام دهيم، افزود: بر اين اساس تعداد مدال‌هايي را که در سال 2014 و در مسابقات کره جنوبي به دست خواهد آمد افزايش خواهد داشت که براي رسيدن به اين هدف تعداد ورزشکاران و مربيان داخلي و خارجي را در اين بخش افزايش مي‌دهيم.
وي يادآور شد: در حال حاضر فضاي رقابتي در ورزش‌ قايقراني حکم فرما شده و همين موضوع عرصه را براي ورزشکاران و حتي مربيان سخت کرده است در نتيجه ورزشکاران هم توجيه شده‌اند که هر يک کار سخت‌تري را انجام دهد نتيجه بهتري را کسب خواهد کرد.
رييس فدراسيون قايقراني با اشاره به رويکرد جديد فدراسيون گفت: به جز ورزشکاران، مربيان هم با هم رقابت دارند و ما خوشحاليم که امروز اين موضوع نتيجه مي‌دهد. اميدواريم اين شرايط همين‌گونه ادامه پيدا کند چون هر چقدر شرايط سخت‌تري براي ورزشکاران و مربيان ايجاد شود منافع ملي‌مان در بخش قايقراني وضعيت بهتري خواهد داشت.
دنيامالي درباره برنامه فدراسيون قايقراني براي بانوان هم گفت: ما در دوحه قطر در سال 2006 يک مدال نقره کسب کرديم و توانستيم مقام دهمي را براي فدراسيون به ارمغان بياوريم و در گوانگجوي چين هم با کسب دو طلا، يک نقره و دو برنز بين فدراسيون‌هاي قايقراني پنجم شديم. با بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد که اگر بخواهيم در مسابقات 2014 کره شرايط بهتري داشته باشيم بايد همان اقداماتي را که در حوزه مردان داشتيم در حوزه بانوان هم داشته باشيم و اگر به خوبي در اين باره کار کنيم مي‌توانيم جزء سه فدراسيون اول قرار بگيريم.
وي اضافه کرد: افزايش تيم‌هاي ملي و تعداد مربيان داخلي و خارجي از جمله برنامه‌هاي ما در فرصت باقيمانده است و مي‌خواهيم با توجه به اينکه ريزش ورزشکاران زن نسبت به مردان بيشتر است، تعداد اين ريزش را کاهش دهيم.
رييس فدراسيون قايقراني درباره آرزو معتمدي قايقراني که سهميه المپيک را براي ايران کسب کرد، گفت: معتمدي يکي از بهترين قايقران‌هاي ماست و ما نمي‌توانيم کاري را که او براي ايران انجام داد فراموش کنيم. سن معتمدي سن خوبي است و مي‌تواند با قدرت بيشتر تمريناتش را ادامه دهد. ما حمايت‌هاي لازم را از آرزو معتمدي خواهيم داشت و او در ميادين ديگر خود را اثبات خواهد کرد.
دنيامالي در خصوص آرزو حکيمي بيان کرد: فکر مي‌کنم اگر حکيمي وارد حاشيه نشود آينده بسيار خوبي را در جهان خواهد داشت. اين گفته من نيست بلکه گفته‌ فدراسيون جهاني است. آنها عنوان کرده‌اند که آرزو حکيمي يکي از بهترين‌هاي دنيا خواهد شد.
وي ادامه داد: اگر حکيمي روند تمريناتش را همين‌گونه ادامه دهد و مغرور نشود نتيجه خواهد گرفت. مي‌توانم بگويم که شرايط آرزو حکيمي شبيه خانم برگيت فيشر قايقران آلماني است که چهار بار مدال المپيک را کسب کرد و آخرين بار نيز در حالي که يک دختر 12 ساله و پسري 10 ساله داشت توانست در سال 2004 آخرين مدال خود را کسب کند. متاسفانه خيلي از ورزشکاران ما زود وارد حاشيه مي‌شوند و اين موضوع آنها را از دنياي قهرماني دور مي‌کند.
رييس فدراسيون قايقراني درباره مسابقات کسب سهميه المپيک روئينگ که هفتم تا دهم ارديبهشت در کره جنوبي برگزار مي‌شود،‌ گفت: در اين مسابقات چهار سهميه المپيک توزيع خواهد شد که ما در بخش بانوان و مردان تک نفره و دو نفره سبک وزن قايقران اعزام کرده‌ايم. حدود يک ماه است که ملي‌پوشان در اردوي چين به سر مي‌برند و اول ارديبهشت به کره جنوبي اعزام خواهند شد. در حال حاضر آمادگي ملي‌پوشان نسبت به المپيک 2008 پکن بهتر است و فکر مي‌کنم با اين شرايط مي‌توانيم از حداکثر سهميه‌هاي المپيک استفاده کنيم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.