ايران پرچمدار کمک به کشورهاي مستعد در قايقراني است

رئيس کميته فني فدراسيون جهاني قايقراني به منظور ارزيابي محل برگزاري مسابقات قهرماني آسيا و انتخابي المپيک که سال آينده در ايران برگزار مي گردد از درياچه مجموعه ورزشي آزادي بازديد کرد.
جابا سانتو در حاشيه اين بازديد گفت: مسابقات قهرماني آسيا و انتخابي المپيک براي ما بسيار اهميت دارد، به همين خاطر به ايران آمدم تا مطمئن شوم که مانند سال گذشته سازماندهي امور به بهترين شکل ممکن باشد.
وي ادامه داد: فکر مي کنم همه چيز مرتب است ، با توجه به صحبتهايي که با گروه فني فدراسيون ايران داشته ام و تجاربي که اين فدراسيون، سال گذشته در مسابقات قهرماني آسيا به دست آورده بود ، مطمئنم که سال آينده نيز همه چيز بدون کم و کاستي انجام مي شود.
سانتو بيان کرد: تمام مسئولين فدراسيون جهاني و کنفدراسيون آسيا که سال گذشته به ايران آمده بودند از نحوه برگزاري مسابقات رضايت کامل داشتند و عملکرد ايران برايشان هيجان انگيز بود. در کل دوستي ها و مهربانيهاي ايرانيان زبانزد همه در آسيا است. ميزباني سال گذشته به قدري عالي بود که مسئولين فدراسيون جهاني و کنفدراسيون آسيا، ايران را به عنوان ميزبان مسابقات مهم سال آينده انتخاب کردند.
وي افزود: من نيز مطمئن هستم مسئولين فدراسيون به بهترين نحو مسابقات را برگزار خواهند کرد.
سانتو در خصوص برنامه هاي فدراسيون جهاني براي توسعه قايقراني در کشورهاي درحال توسعه گفت: براي اين کشورها برنامه خاصي داريم. اگر ما کشوري را پيدا کنيم که در رشته قايقراني فعاليت دارد ولي از نظر امکانات با کمبود مواجه است، حمايت خود را از آن کشور چه از لحاظ فني و چه از لحاظ مالي انجام خواهيم داد. البته با همکاري ايران که در اين زمينه هميشه پيش قدم بوده و به عنوان پرچمدار اين کار در فدراسيون جهاني محسوب شده است. ايران به کشورهاي فقير از نظر تجهيزات قايقراني بسيار کمک مي کند. در گام بعدي برنامه استعداديابي در اين کشورها را مد نظر داريم و بعد از آنکه نفرات مناسب را استعداديابي کرديم آنها را در مدرسه قايقراني آموزش مي دهيم.
وي در رابطه با پيشرفت قايقراني ايران اظهار داشت: فکر کنم يک موفقيت سريع در ايران اتفاق افتاده و نتايج بسيار پيشرفته است. به نظر من اگر فدراسيوني خوب کار کند نتايج خوبي را نيز کسب خواهد کرد. ايران يکي از قوي ترين کشورهايي است که در آسيا فعاليت مي کند و شانس زيادي براي توسعه دارد که بتواند در کوتاهترين زمان ممکن استانداردهاي بين المللي را کسب کند. ايران برنامه اي با سرعت بسيار سريع دارد که مي توان عنوان شگفت انگيز را به آن اطلاق کرد.
سانتو ادامه داد: ما هميشه در فدراسيون جهاني ايران را براي ساير کشورها مثال مي زنيم. فکر مي کنم روح اين ورزش در سراسر ايران گسترده شده و همين مسئله باعث شده که در استانهاي اين کشور قايقراني با تجهيزات مناسبي فعاليت داشته باشد و از بهترين مربياني که در سطح جهان هستند بهره خوب ببرند.
رئيس کميته فني فدراسيون جهاني قايقراني در رابطه با عملکرد داوران ايراني در بازيهاي آسيايي گوآنگجو گفت: عملکرد داوران ايراني در بازيهاي آسيايي 2010 گوآنگجو بسيار خوب بود و به نظر من داوران ايراني دانش کافي و خوبي براي قضاوت دارند. در کل من هيچ چيز منفي و بدي در فدراسيون قايقراني ايران و عملکرد مسئولان، ورزشکاران، مربيان و داوران نمي بينم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.