روابط عمومي سازمان تربيت بدني رتبه برتر را در کشور کسب کرد

در ششمين سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي ها که با حضور ۲۰۰ روابط عمومي از وزارتخانه ها ، سازمانها ، نهادها و ارگان هاي خصوصي مطرح از سراسر کشور برگزار شد روابط عمومي سازمان تربيت بدني در بخش اطلاع رساني و ارتباطات رتبه برتر روابط عمومي هاي ايران را به خود اختصاص داد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش ايران،در مراسمي که صبح امروز در محل سالن همايش هاي برج ميلاد برگزار شد برترين هاي ششمين سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي هاي کل کشور انتخاب و معرفي شدند.
دراين مراسم عنوان روابط عمومي برتر در بخش اطلاع رساني و ارتباطات به اداره کل روابط عمومي سازمان تربيت بدني اختصاص يافت و لوح يادبود و جوايز اين بخش توسط پروفسور ساروخاني پدر علوم ارتباطات ، معاون وزير راه و ترابري ، ابوالحسن فقيه رييس سازمان هلال احمر و هوشمند سفيدي دبير جشنواره به پژمان نياکي سرپرست اداره کل روابط عمومي سازمان تربيت بدني اعطا شد.
هوشمند سفيدي – دبير کل سمپوزيوم – با بيان اين‌که با وجود گذشت بيش از يک قرن از پيدايش و سير مراحل تکاملي هنوز هم يا ظرفيت‌هاي روابط عمومي ناشناخته مانده و يا به شکل صحيحي از آن استفاده نشده است، گفت:‌ در اين ميان به نظر مي‌رسد بيش‌ترين موارد استفاده از دانش و مهارت‌هاي ارتباطي روابط عمومي در سطح خرد بوده کارايي و ظرفيت‌هاي آن در سطح کلان مورد غفلت واقع شده است.
هوشمند سفيدي در گفت و گو با پايگاه خبري ورزش ايران افزود: بر اين اساس و بنا بر نظر اعضاي شوراي سياست‌گذاري سمپوزيوم روابط عمومي مقرر شد تا موضوع ششمين دوره به بررسي نقش روابط عمومي در مهندسي فرهنگي، مهندسي اجتماعي و مهندسي اقتصادي اختصاص يابد.
وي افزود: در اين دوره از کارکردها و توانايي روابط عمومي در سطوح فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي سخن خواهيم گفت و مي‌کوشيم تا نحوه کاربرد آن را در مهندسي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي مورد بررسي و تبيين قرار گيرد.
وي با تاکيد بر اين‌که در روابط عمومي بايد بر کارکردهاي کلان تاکيد کرد، گفت:‌ تمرکزمان در اين سمپوزيوم اين بوده که موضوع‌هاي جديدي را مطرح کنيم، از جمله نقش روابط‌ عمومي‌ها در صنعت، تجارت و در اين دوره به نقش روابط عمومي در حوزه فرهنگي اجتماعي مي‌پردازيم.
سفيدي با اشاره به تدوين بسته پيشنهادي توسعه روابط عمومي اظهار کرد: ما هر ساله گردهمايي بزرگي را برگزار کرده و اميدواريم که مطالبات خودمان را در آن عنوان کنيم و در اين دوره از سمپوزيوم نيز بسته پيشنهادي توسعه روابط عمومي را ارائه مي‌دهيم که محورهاي مختلفي را در نظر دارد.
دبير سمپوزيوم افزود: اصلاح ساختار و ارتقاي جايگاه روابط عمومي، ساماندهي مالي و بودجه روابط عمومي، تدوين مقررات جامع در حوزه روابط عمومي، اصلاح آموزش دانشگاهي روابط عمومي از جمله محورهاي اين پيشنهاد هستند.
سفيدي با بيان اين‌که متاسفانه خيلي از روابط عمومي‌هاي ما هنوز رديف اعتباري ندارند، اظهار کرد: دانش روابط عمومي ما فاقد توانمندي در حوزه کاربردي است که بايد اصلاح شود؛ همچنين رشته روابط عمومي بايد به عنوان يک شغل سخت محسوب شود و کساني که در روابط عمومي کار مي‌کنند بايد از بازنشستگي پيش از موعد برخوردار شوند.
وي با تاکيد بر اين که گسترش فرهنگ روابط عمومي در کشور ضروري است، تاکيد کرد: نزديک به 60 سال از شکل‌گيري روابط عمومي مي‌گذرد ولي ما فاقد منشور اخلاق روابط عمومي هستيم که بايد به اين موضوع نيز توجه شود.
وي گفت: اين سمپوزيوم در چهار بخش نمايشگاهي، رقابتي، کارگاهي، علم و آموزشي برگزار مي‌شود و از برترين‌هاي روابط عمومي ايران نيز تقدير خواهد شد.

سفيدي ادامه داد: ‌از ديدگاه ما يک روابط عمومي برتر بايد انتقادي باشد، حافظ منافع سازمان در درون و بيرون بوده و ايده‌آلي و علمي کار کند و براساس روش سيستمي فعاليت کند که اميدواريم برگزاري اين سمپوزيوم گام موثري در راه رسيدن به اهدافمان باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.