مسئول اجرايي کميته مبارزه با دوپينگ فدراسيون جهاني قايقراني شد

هنگامه احدپور قايقران سابق تيم ملي قايقراني کشورمان و دارنده چندين مدال آسيايي که به عنوان مسئول اجرايي کميته مبارزه با دوپينگ فدراسيون جهاني قايقراني انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، احدپور 12 سال پيش وارد رشته قايقراني شد و در مدت دوران ورزشکاري اش موفق شد 5 مدال نقره و 2 مدال برنز آسيايي به دست آورد. وي 1 سال نيز به عنوان مربي تيم ملي آبهاي آرام بانوان فعاليت داشت. پس از قايقراني احدپور براي ادامه تحصيل به سوئيس رفت و در آنجا 4 ماه در کميته توسعه ورزش روئينگ فدراسيون جهاني روئينگ مشغول به کار شد، بعد از آن نيز به فدراسيون ICF رفته و به اين سمت گمارده شد.
احدپور که پيشرفت قايقراني ايران را بسيار سريع مي داند بيان کرد: در آن زمان که من ورزشکار بودم امکانات کم بود و ما براي تمرين مشکلات زيادي داشتيم ولي الان با استفاده از تجهيزات مناسب و حضور مربيان مطرح دنيا قايقراني ايران پيشرفت قابل ملاحظه اي داشته است.
وي افزود: پيشرفت قايقراني ايران به قدري زياد بوده که مسئولان فدراسيون جهاني ايران را يکي از قدرتمندترين فدراسيون آسيا مي دانند و هميشه پيشرفت آن را مثال زدني مي شمارند. آنها حضور بانوان محجبه ايراني را نيز در مسابقات بين المللي تحسين مي کنند.
وي در خصوص فعاليتش در فدراسيون جهاني گفت: به جز اينکه در فدراسيون جهاني مسئول اجرايي کميته ضد دوپينگ هستم، کارهاي مربوط به داورهاي ICF را انجام مي دهم و مسئول قراردادهاي اين فدراسيون با مسئولان برگزارکننده مسابقات هستم.
احدپور ادامه داد: در اصل کار ما در کميته مبارزه با دوپينگ اين است که به ورزشکاران و مربيان در رابطه با داروهاي دوپينگي، حق و حقوق در خصوص تست دوپينگ، خطرهاي دوپينگي که هميشه آنها را تهديد مي کند، اطلاعات دهيم. البته قايقرانان در تمام دنيا مي توانند اين اطلاعات را در سايت فدراسيون جهاني مطالعه کنند.
وي بيان کرد: از کارهاي ديگر ما اينست که بر روي 150 قايقران برتر دنيا مستقيماً سالانه حدود 200 تست انجام مي دهيم و از بقيه ورزشکاران قايقران دنيا نيز به صورت غير مستقيم و از طريق فدراسيون ها اين تست گرفته مي شود.
مسئول اجرايي کميته مبارزه با دوپينگ فدراسيون جهاني اظهار داشت: اين کميته به منظور آگاهي بيشتر ورزشکاران ، سال آينده در مسابقات قهرماني جوانان جهان از همه ورزشکاران شرکت کننده تست خواهد گرفت. به طوري که همه ورزشکاران بايد به صورت آنلاين 9 درس را در اين زمينه مي گذرانند و بعد از هر درس يک تست مي دهند و در صورت قبولي مدرکي دريافت مي کنند. تنها ورزشکاراني مي توانند در اين مسابقه شرکت کنند که اين مدرک را دريافت کرده باشند.
احدپور افزود: اين حداقل اطلاعاتي است که ورزشکاران مي توانند داشته باشد و مطمئناً براي آنها بسيار مفيد خواهد بود. کميته مبارزه با دوپينگ فدراسيون جهاني قايقراني در اصل مطالب را با زبان ساده و کاربردي به ورزشکاران و مربيان آموزش مي دهد.
وي گفت: در جلسه اي که با رئيس فدراسيون قايقراني ايران داشتم مقرر شد همکاري هايي را در اين خصوص با فدراسيون کشورمان آغاز کنم که برگزاري يک کارگاه آموزشي ضد دوپينگ پيش از آغاز مسابقات قهرماني آسيا و انتخابي المپيک براي تيمهاي شرکت کننده از همکاري من با فدراسيون خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.