با پيشنهاد ايران مواد سرعتي به مسابقات روئينگ در بازيهاي آسيايي اندونزي اضافه شد

نائب رئيس فدراسيون روئينگ آسيا و دبيرکل فدراسيون قايقراني ايران پس از حضور در کنگره سالانه روئينگ آسيا با اعلام خبر تصويب پيشنهاد ايران در خصوص اضافه کردن مواد اسپرينت به بازيهاي آسيايي بيان کرد: پيش از مجمع سالانه فدراسيون جهاني روئينگ FISA پيشنهادي در خصوص اضافه کردن مواد اسپرينت و سرعتي به روئينگ ارائه داده بوديم که در کنگره فرانسه با مقاومت کشورهاي اروپايي مواجه شد اما در کنگره روئينگ آسيا که با حضور رئيس فدراسيون جهاني برگزار شد مجددا اين پيشنهاد را از سوي ايران مطرح کرديم و ضمن تصويب برگزاري اين مسابقات در قهرماني آسيا، تصميم بر اين شد تا در بازيهاي آسيايي آينده 4 ماده بانوان و آقايان به اين رقابت اضافه شوند.
وحيد مرادي ضمن ارائه گزارشي از کنگره روئينگ آسيا که در هتل ايستر گاردينگ شهر پکن برگزار شد عنوان کرد: اين کنگره با حضور جان کريستوفر رولاند رئيس فدراسيون جهاني روئينگ FISA، مارک تينر ناظر فدراسيون جهاني، اکثر قريب به اتفاق اعضاي آسيايي و ناخدا اميني رئيس فدراسيون قايقراني کشورمان برگزار شد و مسائل مهمي با تصميم اعضا به تصويب رسيد.
وي در خصوص مباحث مطرح شده در کنگره تشريح کرد: در ابتداي کنگره رئيس و نواب رئيس از فعاليت هاي سال گذشته روئينگ آسيا گزارش ارائه کردند. بنده نيز گزارش مبسوطي که پيش از جلسه در اختيار حضار قرار گرفته بود را مطرح کردم. بخش عمده اين گزارش در خصوص توسعه روئينگ آسيا و اضافه شدن مواد سرعتي به رقابت هاي روئينگ بود که با استقبال اعضا مواجه شد.
مرادي با اشاره به ميزباني تهران در مسابقات کاپ 2 روئينگ آسيا اظهار داشت: در اولين قدم مسابقات پيش رو مورد بحث اعضا قرار گرفت و در خصوص ميزباني آن ها تصميم گيري شد. ضمن اينکه کشورهاي چين، اندونزي، سنگاپور، چين تايپه و تايلند براي حضور در مسابقات کاپ 2 روئينگ که به ميزباني تهران برگزار مي شود اعلام آمادگي کردند. اميدواريم ميزبان شايسته اي براي اين رقابت ها که 21 تا 24 آبان برگزار خواهد شد، باشيم. علاوه بر اين ما خردادماه سال آينده نيز ميزبان کاپ 1 روئينگ 2016 خواهيم بود.
دبيرکل فدراسيون قايقراني ايران گزارش داد: در خصوص ميزباني رويدادهاي پيش روي روئينگ آسيا تصميماتي گرفته شد. بر اين اساس مسابقات جوانان آسيا به ميزباني تايلند پس از برگزاري کمپ تمريني نوجوانان زير 16 سال و کمپ هاي تمريني شرق و غرب آسيا به ميزباني چين و قطر به منظور توسعه روئينگ ساحلي با قايق هاي مخصوص اين رقابت ها برگزار خواهد شد.
وي اضافه کرد: کنگره بعدي روئينگ به ميزباني چين انجام مي شود و براي اولين بار در طول ورزش کره شمالي ميزباني روئينگ سالني به اين کشور داده شد. رقابت هاي انتخابي المپيک 2016 روئينگ نيز به ميزباني شهر چانگ جو کره جنوبي که ميزبان بازيهاي آسيايي و مسابقات قهرماني جهان بوده در 4 ماده برگزار مي شود.
نائب رئيس فدراسيون روئينگ آسيا با اشاره به گزارش کشور اندونزي در خصوص ميزباني بازيهاي آسيايي در شهر جاکارتا تصريح کرد: اين کشور با توجه به اختياراتي که ميزبان بازيهاي آسيايي دارد تصميماتي در خصوص حذف تعدادي از مواد بانوان داشت که با مخالفت بنده و برخي ديگر از کشورها مواجه شد و رئيس و ناظر فدراسيون جهاني نيز از نظر ما حمايت کردند و اين پيشنهاد به تصويب نرسيد.
مرادي در خصوص پيشنهادهاي ايران به کنگره روئينگ آسيا تصريح کرد: با پشنهاد بنده تشکيل 2 کميته مهم مستر يا بزرگسالان و پزشکي فدراسيون روئينگ آسيا مورد تصويب اعضا قرار گرفت و يکي از مهمترين مباحثي که از آغاز فعاليتم در روئينگ به دنبال آن بودم يعني اضافه کردن مواد اسپرينت و سرعتي در مسافت 500 و 1000 متر با استقبال رئيس فدراسيون جهاني، رئيس کنفدراسيون آسيا و ديگر اعضاء مواجه شد.
وي بيان کرد: مسئولين روئينگ آسيا با اهداء لوح تقدير از کشورهاي حاضر قدرداني کردند و امير رهنما پاروزن شايسته کشورمان دارنده مدال بازيهاي آسيايي به نمايندگي ايران لوح تقدير را دريافت کرد.
نائب رئيس کنفدراسيون روئينگ آسيا با اشاره به ديدارهاي رئيس فدراسيون قايقراني با رئيس فدراسيون جهاني و رئيس کنفدراسيون روئينگ آسيا خاطرنشان کرد: ناخدا اميني در ديدار با جان کريستوفر رولاند رئيس FISA از حضور و حمايت او از روئينگ آسيا تشکر کرد. شي وانگ رئيس کنفدراسيون روئينگ آسيا نيز در ديدار با اميني از فعاليت هاي روئينگ ايران تشکر کرد و رئيس فدراسيون قايقراني ايران نيز حمايت ايران از اين کنفدراسيون را اعلام کرد. ناخدا اميني همچنين با لي رئيس فدراسيون روئينگ چين ديدار داشت و از زحمات اين کشور در جهت توسعه روئينگ آسيا و ميزباني مسابقات قدرداني کرد.
مرادي در پايان خاطرنشان کرد: اجلاس سالانه روئينگ آسيا در فضايي بسيار صميمانه و خوب برگزار شد و به نظر مي رسد که همه اعضا در تلاش هستند تا توسعه روئينگ آسيا در اولويت کارها قرار گيرد. بنده هم به نمايندگي از کشورمان تمام تلاشم را در جهت حفظ جايگاه ايران در روئينگ آسيا خواهم داشت.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.