فدراسيون قايقراني به عهد خود وفا کرد

پيش از آغاز مسابقات قهرماني آسيا و انتخابي المپيک آبهاي آرام در تهران احمد دنيامالي رئيس فدراسيون قايقراني قول کسب 3 تا 4 سهميه المپيک لندن را داد. پس از اين مسابقات و با کسب 2 سهميه احمدرضا طالبيان و آرزو معتمدي توقعات از فدراسيون بالا رفت. اين اولين بار در طول تاريخ المپيک بود که رشته آبهاي آرام کشورمان در المپيک حاضر مي شد آن هم با 2 نماينده!
با تمام اين احوال امروز در پايان مسابقات کسب سهميه المپيک روئينگ در کره جنوبي، قايقراني تمام انتظارات را برآورده کرد. شايد کسب سهميه المپيک محسن شادي براي دومين بار پياپي دور از انتظار نبود؛ اما سولماز عباسي قهرمان روئينگ کشورمان با دريافت جواز حضور در لندن نتيجه چشمگيري را براي جامعه قايقراني رقم زد.
علاوه بر اين ها کسب رکورد بهتر و افزايش رنکينگ توسط شادي و عباسي ديگر مسئله اي بود که نشان از تلاش و کوشش بي پايان خانواده قايقراني کشورمان دارد. در دوره گذشته مسابقات انتخابي المپيک تيم روئينگ کشورمان 2 سهميه کسب کرد. در مسابقات کسب سهميه المپيک 2008 پکن محسن شادي در رده سوم جاي گرفته بود اما امسال با تلاش فراوان پس از مسجل شدن کسب سهميه اش يک روز پيش از مسابقه فينال، در اين رقابت نيز با کسب مقام دوم مسابقات رنکينگ خود را ارتقا بخشيد. در روئينگ سنگين وزن بانوان نيز دوره گذشته هما حسيني با کسب مقام چهارم جواز حضور در المپيک را دريافت کرد اما سولماز عباسي در مسابقه فينال اين ماده امروز مقام سوم را کسب کرد و اين يعني يک پله پيشرفت!
اکنون کاروان ورزش ايران با 4 قايقران به لندن سفر خواهد کرد. افزايش کسب سهميه در قايقراني به عنوان يکي از پرمدال ترين رشته هاي المپيکي در نگاهي کلي نشان از پيشرفت اين رشته ورزشي در کشورمان دارد. اما از منظري ديگر حضور قايقرانان در المپيک کمک بسياري به کاروان ورزش کشورمان خواهد کرد. با نگاهي به نتايج المپيک در دوره هاي گذشته کسب جايگاه بهتر در اين ميدان بزرگ نياز به توجه بيشتر به رشته هاي پر مدال و ورزش بانوان دارد. قايقراني در برنامه هاي بلند مدت، تمرکز ورزش قهرماني خود را بر روي رشته هاي المپيکي گذاشته است و علاوه بر آن به عنوان رشته اي ورزشي که بانوان به راحتي مي توانند در آن فعاليت کنند نگاه ويژه اي به اين بخش نيز دارد.
نگاهي به عملکرد امروز فدراسيون قايقراني مبين آن است که برنامه ريزي هاي سال هاي اخير در خصوص رشته هاي المپيکي و ورزش بانوان نتيجه داده و اکنون فراتر از انتظارها کاياک و روئينگ سواران کشورمان 4 سهميه کسب کرده اند که اين نتيجه کمک شاياني به ارتقاي جايگاه کاروان ورزشي کشورمان در ميدان بزرگ المپيک خواهد کرد.
قايقراني در اين موفقيت ها بيش از همه مديون تلاش هاي بي وقفه مسئولين، مربيان و ورزشکاران خود است. مسئولين با برنامه ريزي، مربيان با هدايت و ورزشکاران با زحمت با کسب نتايج درخشان براي ميهن عزيزمان افتخار آفريدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.