ارتقاء رنکينگ در اين مسابقات نشان دهنده پيشرفت روئينگ کشورمان است

سرپرست تيم اعزامي روئينگ کشورمان به کره جنوبي گفت: سطح مسابقات بسيار بالا بود و تيم هاي شرکت کننده براي گرفتن سهميه المپيک با تمام توان به کره آمده بودند.
عمران پورعسگرپرست افزود: خوشبختانه ورزشکاران ما نيز پس از اردوها و تمرينات مناسب در ايران عازم چين شدند تا در شرايط جوي نزديک به محل رقابت ها به آمادگي لازم برسند.
وي بيان کرد: اردوي تمريني چين نتيجه اش را در اين رقابت ها نشان داد. تمامي قايقرانان در اردوي يک ماهه چين سطح بالايي پيدا کردند و پيشرفت چشمگيري داشتند. ملي پوشان با تجربه مان در اين اردو به حد خوب آمادگي رسيدند و ديگر ورزشکارانمان نيز با تجربه بيشتري عازم کره شدند.
پورعسگرپرست اظهار داشت: ورزشکاران ما در اين رقابت ها عملکرد خوبي داشتند. ما مانند دوره گذشته 2 سهميه کسب کرديم اما در دوره قبل انتخابي المپيک محسن شادي با مدال برنز راهي المپيک شد و هم اکنون به عنوان نايب قهرمان آسيا سهميه گرفته است.
وي ادامه داد: در بخش بانوان نيز هما حسيني چهارم شد و سهميه گرفت اما در اين رقابت ها سولماز عباسي با کسب مدال برنز به عنوان نماينده آسيا عازم بزرگترين رويداد ورزشي جهان خواهد شد. اين نتايج رنکينگ روئينگ ايران را بالا برده است.
پورعسگرپرست با اشاره به وضعيت محسن شادي در مسابقات فينال خاطرنشان کرد: محسن شادي مي توانست قهرمان آسيا شود. حريف هندي محسن شادي که اصلي ترين رقيب او نيز بود در اين رقابت ها قهرمان شد اما شادي مي توانست او را پشت سر بگذارد اما اتفاق هايي در جريان مسابقه براي او افتاد و نتوانست به قهرماني برسد.
وي افزود: محسن تا مسافت هاي پاياني رقابت فينال از حريفش پيش بود اما فشار مسابقه باعث به هم خوردن حال او شد تا جايي که وقتي به اسکله آمد ما او را کمک کرديم تا از قايق خارج شود.
پورعسگرپرست شرايط ورزشکاران را براي حضور در المپيک خوب دانست و ادامه داد: خوشبختانه ورزشکاران وضعيت مطلوبي دارند. فدراسيون براي قايقرانان اعزامي به المپيک برنامه ويژه اي دارد تا بتوانيم نتايج خوبي در اين مسابقات بگيريم. اميدوارم روئينگ در المپيک براي کشورمان افتخار آفرين باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.