تعداد تيم هاي شرکت کننده در مسابقات قهرماني آسيا بي سابقه است

مدير تيم‌هاي ملي کانوپولو مي‌گويد با توجه به آمادگي بازيکنان اگر آنها دقت زيادي در مسابقه داشته باشند ايران مي‌تواند مدال‌هاي خوبي در مسابقات قهرماني آسيا بگيرد.
مهران قزلباش در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، درباره مسابقات کانوپولوي قهرماني آسيا گفت: در بخش بزرگسالان 11 تيم اعلام آمادگي کرده‌اند که حداقل در 20 سال اخير بي‌سابقه بوده است. چين نيز براي نخستين بار در اين مسابقات حضور پيدا کرده و مسئولان در تلاش هستند اين رشته را در بازي‌هاي آسيايي جاي دهند.

وي افزود: تايلند، برونئي، مالزي، ماکائو هم در اين مسابقات حضور دارند، اما رقباي اصلي ما تايپه و سنگاپور هستند. البته با توجه به اينکه هنگ‌کنگ ميزباني را برعهده دارد شايد بازي سختي مقابل اين تيم داشته باشيم. هنوز جدول مسابقات را در اختيار ما قرار نداده‌اند و نمي‌دانيم مسابقات چطور برگزار خواهد شد، تنها چيزي که مي‌دانيم اين است که هنگ‌کنگ يک استخر براي اين مسابقات دارد و نمي‌دانم چطور اين کشور مي‌تواند همه مسابقات را در يک استخر برگزار کند.

مدير تيم‌هاي ملي کانوپولو درباره شرايط آمادگي ورزشکاران ايران، عنوان کرد: تيم مردان بزرگسال ما به آمادگي لازم رسيده و الان هم تمرينات سبکي را انجام مي‌دهد. البته تيم‌هاي جوانان و بزرگسالان ما با هم ديدارهاي دوستانه‌اي داشته‌اند که البته اين مسابقه در بخش بانوان هم بوده است.
قزلباش در پاسخ به اين سوال که پيش‌بيني‌تان درباره کسب مدال در مسابقات قهرماني آسيا چيست، اظهار داشت: در بخش بانوان در رده سني جوانان براي اولين بار در مسابقات شرکت مي‌کنيم، اگر حواسشان را جمع کنند فکر مي‌کنم بتوانيم دو مدال خوشرنگ در بخش بانوان کسب کنيم، اما در بخش مردان کار سخت‌تر است. از طرفي ما هميشه در مسابقات شرق آسيا مشکل غذا داريم که البته تدابيري انديشيده شده است.

وي در پاسخ به سوالي ديگر مبني بر اينکه نداشتن ديدارهاي تدارکاتي کار را براي شما سخت نمي‌کند، تصريح کرد: با توجه به اينکه رشته ما المپيکي نيست بهاي زيادي به آن داده نمي‌شود. در اروپا ليگ‌هاي مختلفي برگزار مي‌شود، اما در آسيا چنين چيزي نداريم. ما پيشنهاداتي داريم مبني بر اينکه کاپ آسيا و مسابقات مختلف برگزار شود. اگر کانوپولو وارد بازي‌هاي آسيايي شود، شرايط بهتر خواهد بود و ما هم به جاي اينکه قبل از مسابقات تمرينات را شروع کنيم، مي‌توانيم از يک سال قبل در اردو باشيم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.