اقليمي: رودخانه اهواز براي تمرين ايده آل است

سرمربي تيم ملي قايقراني آب هاي آرام با بيان اين که معمولا طي دو، سه سال اخير در اين فصل يکي از کشورهاي گرمسير را براي تمرين انتخاب مي کرديم، گفت: امسال بنا به شرايطي اهواز را براي برگزاري اردو انتخاب کرديم که خوشبختانه شرايط آب و هوايي و همچنين رودخانه اهواز براي تمرين ايده‎آل است.

ايرج اقليمي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) -منطقه خوزستان- اظهار کرد: ما از اين نظر تصميم به برگزاري اين مرحله از اردو در اهواز گرفتيم تا بتوانيم در آب و هوايي تقريبا مناسب به تمرين بپردازيم. اردوهاي تيم ملي از آبان ماه در يکي از شهرستان هاي شمال کشور آغاز شد و بعد از آن هم دو اردوي آماده سازي در تهران برپا کرديم که در اين اردوها تمرينات غيراختصاصي داشتيم که نياز به آب نداشت.

وي افزود: پس از اين اردوها نياز داشتيم تمرينات استقامتي‌ با پارو را آغاز کنيم و با توجه به اين که هواي تهران سرد بود، نمي توانستيم هر روز، روزي دو جلسه تمرين کنيم. معمولا طي دو، سه سال اخير ما يکي از کشورهاي گرمسير مانند مالزي را براي تمرين در اين فصل انتخاب مي کرديم و نزديک به يک ماه در آن جا اردو مي زديم ولي باتوجه به تغييراتي که طي يکي، دو سال اخير در فدراسيون به وجود آمده بود، نتوانستيم اين سفرها را براي ملي پوشان در نظر بگيريم و به همين دليل اهواز را براي اين مرحله از اردو انتخاب کرديم که به نظرم شرايط آب و هوايي اهواز از مالزي هم بهتر است.

سرمربي تيم ملي قايقراني آب هاي آرام بيان کرد: رودخانه اهواز براي تمرين ايده آل است و طي چند روزي که در اين جا هستيم، توانستيم از اين شرايط به خوبي استفاده کنيم.

وي درباره آماده سازي تيم ملي جهت شرکت در بازي هاي آسيايي اينچئون کره جنوبي گفت: بازي هاي آسيايي مهم ترين رخداد اين قاره است. ما قهرماني آسيا را هر دو سال يک بار داريم که البته اين زمان براي رشته هاي مختلف، متفاوت است. به هر حال بازي هاي آسيايي بسيار اهميت دارد و براي کسب رنکينگ ايران هم مهم است.

اقليمي ادامه داد: سعي مي کنيم در اين مسابقات شرايطي بهتر از چهار سال قبل داشته باشيم که بايد هم به همين صورت شود. ما مي خواهيم ملي پوشان آب هاي آرام تحولي را در اين رشته ايجاد کنند.

سرمربي تيم ملي قايقراني آب هاي آرام در پاسخ به اين سوال که چه زماني ترکيب نهايي تيم ملي براي حضور در بازي هاي آسيايي مشخص مي شود؟ عنوان کرد: در حال حاضر 12 نفر در اين اردو حضور دارند و تا يکي، دو اردوي آينده ريزش داريم و از اواخر فروردين ماه به بعد ترکيب مان ثابت مي شود.

وي در ادامه درباره اين که چقدر به نتيجه گيري ايران در بازي هاي آسيايي خوشبين هستيد؟ گفت: باتوجه به اين که حريفان در هر ماده تخصصي کار مي کنند، ما هم بايد به همين صورت کار کنيم. اگر شرايط حفظ شود، مي توانيم در آب هاي آرام تحول داشته باشيم.

اقليمي در پايان درخصوص قايقراني خوزستان عنوان کرد: باتوجه به شرايطي که در اين جا است به نظرم اگر مسوولان اين استان بيشتر به قايقراني توجه کنند، قايقراني يکي از رشته هاي مدال آور براي اين استان مي شود. به طور حتم اين جا شرايط خوبي دارد که ما تيم هايمان را براي برگزاري اردو از تهران به اين جا مي آوريم، پس خود تيم خوزستان هم بايد از اين شرايط استفاده کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.