با توجه به انتخابي بودن مسابقات تعداد تيم هاي شرکت کننده بي سابقه است

مربي تيم ملي کانوپولوي مردان شرايط اين تيم را جهت حضور در مسابقات قهرماني آسيا خوب دانست و گفت: از تيرماه طبق برنامه هايي که داشتيم تمرينات را پيش برديم و در حال حاضر بچه ها هم از نظر روحي و هم بدني در شرايط کاملا ايده آلي هستند و اميدوارم بتوانيم بهترين نتيجه را بگيريم.
سيدابوذر قاضي عسگر با اشاره به مراحل آماده سازي تيم تشريح کرد: اولين مرحله اردويمان را با 13 قايقران در اصفهان برگزار کرديم و پس از 6 مرحله اردو در درياچه آزادي داشتيم. نفرات از ميان بهترين هاي ليگ برتر انتخاب شدند به نحوي که از تمام تيم ها در مرحله اول اردو نماينده داشتيم اما به مرور نفرات برگزيده در اردو باقي ماندند تا جايي که با 8 نفر از بهترين ها عازم مسابقات خواهيم شد.
وي با اشاره به شرايط يکسان قايقرانان سراسر کشور براي حضور در اردوي ملي تصريح کرد: در بين اردوها از استان ها خواسته شد تا نفراتي که مدعي حضور در اردوي تيم ملي هستند معرفي کنند و نفرات در اردو حاضر مي شدند و تست مي دادند و اگر شرايط حضور در تيم را داشتند در اردو باقي مي ماندند.
قاضي عسگر تيم حاضر را از نظر تجربه و آمادگي در بهترين شرايط معرفي کرد و افزود: اسکلت تيم از مسابقات قهرماني آسياي سال گذشته در تيم باقي ماندند و از تيم جوانان هم 2 نفر به تيم اضافه شدند و نهايتا يک تيم خوب تشکيل شد و طي مراحل آماده سازي کاملا با هم هماهنگ شدند.
مربي تيم ملي کانوپولوي مردان اهميت اين دوره از مسابقات را بالا دانست و بيان کرد: اين دوره از رقابت ها به عنوان انتخابي مسابقات World Games که بالاترين سطح مسابقات رشته هاي غير المپيکي است، در نظر گرفته شده و تيم ها هم از نظر تعداد بي سابقه هستند و هم با قدرت و آمادگي بيشتري در مسابقات شرکت خواهند کرد. ضمن اينکه زمزمه هايي مبني بر المپيکي شدن کانوپولو به گوش مي رسد و تيم هايي مثل چين نيز در اين دوره شرکت خواهند کرد.
وي با اعلام اين مطلب که 11 تيم در مسابقات شرکت مي کنند اظهار داشت: همه تيم ها با آمادگي در رقابت ها حاضر مي شوند اما رقابت اصلي ما با تيم هاي چين تايپه، ژاپن و سنگاپور است.
اين مربي اضافه کرد: خوشبختانه بچه هاي ما تجربه مسابقات خوبي دارند و هم در قهرماني جهان و هم قهرماني آسيا شرکت کردند اما پيش از مسابقات ديدار تدارکاتي نداشتيم و احتمالا مانند مسابقات قهرماني جهان بازي به بازي بهتر خواهيم شد.
قاضي عسگر در پايان تاکيد کرد: با حمايت ها فدراسيون اميدوار هستيم که بهترين نتيجه را در مسابقات کسب کنيم. البته انتظار داريم مسئولين توجه بيشتري به کانوپولو به عنوان يکي از رشته هاي جذاب قايقراني داشته باشند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.