هرچه حمايت ها بيشتر شود رنگ مدال خوشرنگ تر خواهد بود

قايقران المپيکي ايران با اشاره به شانس بالاي قايقران‌ها براي کسب مدال بازيهاي آسيايي گفت: هر چه برنامه‌هاي تدارکاتي ما بيشتر باشد مدالمان در کره خوشرنگ‌تر خواهد شد.

احمدرضا طالبيان در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي وضعيت تمرين‌اش در سال جديد اظهار کرد: تمرين‌هايمان از چهارم فروردين آغاز شده و خدا را شکر همه چيز مناسب است. زير نظر آقاي اقليمي کار مي‌کنيم و برنامه‌هايمان مناسب است. در اين چند روز نيز تست‌هايي از ورزشکاران گرفته شد تا شرايط و سطحشان مشخص شود. در مجموع همه چيز خوب پيش مي‌رود.

قايقران المپيکي ايران با اشاره به وضعيت خودش ادامه داد: خدا را شکر وضعيت خودم نسبت به گذشته بهتر است. شرايط کنوني‌ام خوب است و اگر همين وضع ادامه دار شود بهتر مي‌شوم و رشد خواهم داشت. با اينکه زمستان سال گذشته را از دست داديم اما تمرين‌هايمان خوب آغاز شده و آمادگي مطلوب است.

او در پاسخ به اين سوال که آيا شانس مدال و تکرار مدال طلا در بازيهاي آسيايي وجود دارد؟ بيان کرد: صددرصد شانس مدال داريم، اصلا ملي پوشان ايران به خصوص در کاياک که از آنها اطلاع دارم با هر وضعي در رقابت‌هاي آسيايي شرکت کنند به مدال مي‌رسند. همه مدال کسب مي‌کنيم اما رنگش مشخص نيست. به شخصه خود من هدفم اين است که درهر قايق مي‌نشينم و پارو مي‌زنم به مدال طلا برسم. پس کسب مدال قطعي است اما رنگش به چيزهاي زيادي بستگي دارد.

دارنده مدال طلاي آسيا در پاسخ به اين سوال که شرکت در کاپ‌هاي جهاني چقدر در موفقيتش تاثيرگذار خواهد بود؟ بيان کرد: اين کاپ‌ها هميشه هستند اما شرکت کردن درآنها مهم است. مطمئنا اگر شرکت کنيم به نفع ما خواهد بود، يا بهتر بگويم که نياز ملي پوشان است تا در کاپ‌هاي جهاني شرکت کنند و آماده شوند. هر چه حضور در اين رقابت‌ها و اردوهاي تدارکاتي بيشتر شود رنگ مدال‌ها نيز خوشرنگ تر مي‌شود.

طالبيان در پاسخ به اين سوال که آيا به اردوي برون مرزي نياز داريد يا از نظر آب وهوايي ايران شرايط مطلوبي دارد؟ تصريح کرد: يک اردوي برون مرزي فقط آب و هوا نيست. دريک اردوي خارجي شرايط روحي، تمرين با بهترين‌هاي جهان، استفاده از پيست‌هاي بين‌المللي و امکانات خوب مطرح است. مطمئنا اگر ما با ورزشکاران بهتراز خودمان تمرين کنيم رشد مي‌کنيم و نتايج بهتري کسب خواهيم کرد. وقتي حريف تمريني من يک اروپايي باشد انگيزه مي‌گيرم تا خودم را به سطح او برسانم که اين باعث رشد ما مي‌شود. در غير اين صورت که آب و هوا در ايران که کشور 4 فصل است هميشه خوب است.

طالبيان در ادامه به شرايط اردوي تيم ملي اشاره کرد و به ايسنا گفت: خدا را شکر شرايط فدراسيون خيلي بهتر شده و وضعيت تمرين‌هايمان مناسب است. اکنون هم وقت گلايه نيست که بگويم زمستان سال گذشته را از دست داده‌ايم بايد از فرصت باقي مانده به بهترين شکل استفاده کنيم.

او در پايان در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اين که برنامه‌اش براي رقابت‌هاي قهرماني جهان چيست؟ تصريح کرد: اين رقابت‌ها يک ماه قبل از بازي‌هاي آسيايي و در روسيه برگزار مي‌شود. اولويت من بازيهاي آسيايي است اما براي عملکرد خوب در کره جنوبي بايد در قهرماني جهان نيز آماده باشم و نتيجه‌ي خوبي کسب کنم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.