هدفم در حال حاضر قهرماني جوانان جهان است

فرزين اسدي پاروزن جوان تيم ملي آبهاي آرام کشورمان که در بازيهاي آسيايي 2010 گوآنگجو در قايق کاياک چهارنفره حضور داشت موفق شد مدال برنز اين رقابتها را از آن خود کند. مصاحبه وي را در زير مي خوانيد:

* حضور قايقراني ايران را در گوانگجو چطور ارزيابي مي کنيد؟
اگر نسبت به دوره هاي گذشته بخواهيم مقايسه کنيم خيلي بهتر نتيجه گرفتيم. ما در خيلي رشته ها شانس مدال داشتيم و همين مدال ها و مقام هايي هم که گرفتيم خيلي خوب بود. در کل فکر مي کنيم رشد بزرگي داشتيم.
* شما چه مدالي کسب کرديد؟ بعد از کسب مدال چه احساسي داشتيد؟
ما در کاياک 4 نفره مدال برنز گرفتيم. خوب من سنم خيلي کم است خيلي خوشحال بودم که در اين سن اين عنوان را کسب کردم مدالي که گرفتيم خيلي حياتي بود.
* نظرتان در مورد حريفانتان در گوانگجو چه بود؟
خوب با توجه به ميانگين سن تيم ما که خيلي جوان بوديم و همچنين خودم بيشتر قايقرانان حاضر سنشان از من خيلي بيشتر بودآن ها تجارب خيلي زيادي داشتند تجربه فينال هاي جهاني و بعضي ها مدال هاي جهاني داشتند کشور چين در فينال هاي المپيک شرکت کرده بود در کل خيلي سخت بود ما تجربه مان خيلي کمتر از آن ها بود اما نتيجه خيلي خوبي گرفتيم.
* برنامه مسابقات چطور بود آيا راضي بوديد؟
بله خيلي منظم و خوب برگزار مي شد امکانات خوبي در اختيار داشتيم هتل، غذا همه چيز خوب بود.
* شما دوهفته زودتر به مسابقات اعزام شديد آيا راضي بوديد؟
بله خيلي در موفقيتمان نقش داشت بعضي مسابقات 5.30 صبح به وقت ايران برگزار مي شد اما ما زودتر اعزام شديم اوايل سخت بود اما بعد عادت کرديم با تمرينات داخل آب با پيست ها عادت کرديم
* نظرت راجع به کادر فني و مربيان چيست؟
مسلما خيلي خوب هستند و در نتيجه ها ما نقش اصلي را ايفا مي کنند.
* براي اولين بار پزشک تغذيه و روانشناس کنار تيم بود نظرتان در اين باره چيست؟
يکي از نقاط قوتمان روانشناس بود واقعا به ما کمک مي کرد وقتي زير فشار تمرينات کم مي آورديم به ما روحيه مي داد و ما مي توانستيم دوباره تمرين کنيم. تاثيرش کاملا محسوس بود از قهرماني آسيا 2009 تهران 17 ماه با کار کرد تمرينات رواني انجام داديم خيلي تاثير داشت.
* در حال حاضر چه کار مي کنيد و تمرينات در چه شرايطي است؟
از 18 بهمن اردو شروع مي شود و خودمان را براي مسابقات آماده مي کنيم.
* چه مسابقاتي پيش رو داريد؟
سال سختي پيش رو داريم مسابقات زيادي است که به صلاحديد فدراسيون و مربيان در آن ها شرکت مي کنيم اما براي من مهم تر از همه جوانان جهان در آلمان است.
* در انتخابي المپيک فکر مي کنيد که چه نتيجه اي بگيريد؟
در صورت حضور داشتن در تيم تمام تلاشمان را مي کنيم که بتوانيم در المپيک حاضر باشيم.
* آرزوي ورزشي تان چيست؟
هر ورزشکاري دوست دارد در بالاترين سطح رشته خود شرکت کند من هم دوست دارم در المپيک حاضر باشم و کسب مدال کنم. اما در حال حاضر مهم ترين هدفم قهرماني جوانان جهان است و مي خواهم حتما قهرمان جهان شوم.
* و حرف آخر؟
صحبت خاصي ندارم فقط آرزو مي کنم با موفقيت در مسابقات مردم کشورمان را شاد کنيم و جواب زحمات فدراسيون و مربيان خود را با بهترين نتايج بدهيم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.