در بازيهاي آسيايي توانستيم به انتظارات پاسخ دهيم

نسيم بن يعقوب قايقران تيم 4 نفره روئينگ بانوان کشورمان است. وي همراه تيم 4 نفره توانست مدال برنز بازيهاي آسيايي گوانگجو را کسب کند. بن يعقوب عملکرد قايقراني را در گوانگجو بسيار عالي مي داند. مصاحبه زير صحبت هاي او درباره بازيهاي آسيايي و تمرينات فعلي اش است که در ادامه خواهيد خوانيد.
* حضور قايقراني ايران را در گوانگجو چطور ارزيابي مي کنيد؟
به نظر من کسب اين نتيجه براي فدراسيون بسيار عالي بود. همه منتظر درخشش قايقراني در اين بازيها بودند که خوشبختانه به وقوع پيوست و توانستيم به انتظارات پاسخ دهيم.
* شما چه مدالي کسب کرديد؟ بعد از کسب مدال چه احساسي داشتيد؟
من در تيم چهار نفره روئينگ حضور داشتم و توانستيم مدال برنز کسب کنيم. خيلي خوشحال بودم نتيجه همه زحماتي که کشيده بوديم را ديديم. تمرين هاي سختي داشتيم، در سرما و گرما تمرين کرده بوديم و با کسب مدال خستگي از بدنمان بيرون رفت.
* نظرتان در مورد حريفانتان در گوانگجو چه بود؟
ما از لحاظ سني خيلي تفاوت داشتيم از همه تيم ها جوان تر بوديم بعضي حريفانمان مدال هاي جهان و آسيايي داشتند تجربه المپيک داشتند و ما نسبت به آن ها خيلي خوب نتيجه گرفتيم.
* نحوه برگزاري مسابقات چطور بود آيا راضي بوديد؟
همه چيز خوب و آرام بود همه حمايت مي کردند و تمريناتمان تا يک روز مانده به مسابقه دنبال شد.
* شما دوهفته زودتر به مسابقات اعزام شديد آيا راضي بوديد؟
تاثير زيادي داشت خوب قايقراني رشته ايست که در فضاي آزاد و طبيعت برگزار مي شود و خيلي مهم است که بتوانيم خودمان را با شرايط وفق دهيم ما زودتر رفتيم و شرايط آب و هوايي آنجا عادت کرديم و در نتيجه گيري خيلي موثر بود.
* نظرتان راجع به کادر فني و مربيان چيست؟
مربي تيم 2 ماه قبل از مسابقات به ما ملحق شد و در اين مدت هم تمرينات خوبي داشتيم شايد اگر زودتر مي آمد بهتر از اين هم نتيجه مي گرفتيم.
* براي اولين بار روانشناس کنار تيم بود نظرتان در اين باره چيست؟
خيلي خوب بود ما به روانشناس عادت کرده بوديم و خيلي به ما کمک مي کرد تجربه خيلي خوبي بود.
* در حال حاضر چه کار مي کنيد و تمرينات در چه شرايطي است؟
سومين مرحله تمرينات آغاز کرديم و شرايط خوبي داريم.
* چه مسابقاتي پيش رو داريد؟
مسابقات جهاني زير 23 سال در پيش داريم قهرماني آسيا و انتخابي المپيک.
در انتخابي المپيک فکر مي کنيد که چه نتيجه اي بگيريد؟
ما در اين 4 سال نتايج خيلي خوبي گرفته ايم. اميدواريم که موفقيتمان ادامه دار باشد و هم بانوان و هم آقايان بتوانيم سهميه را کسب کنيم. دور از دسترس نيست ولي سخت است. ما با تيم هايي رقابت مي کنيم که يک قرن تجربه تيمي دارند و در المپيک حاضر بوده اند اما تمام تلاشمان را خواهيم کرد.
* آرزوي ورزشي تان چيست؟
نمي گويم چه چيزي را کسب کنم اما فقط دوست دارم به بالاترين نقطه برسم.
* و حرف آخر؟
از مسئولين ورزش کشور مي خواهم که بيشتر از اين به ورزش بانوان اهميت بدهند اگر اين اتفاق بيافتد حتما نتايج بهتري هم ديده خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.