فدراسيون با مديريت و برنامه ريزي صحيح توانست بهترين نتيجه را در گوانگجو بگيرد

احمدرضا طالبيان تنها قايقراني است که در بازيهاي آسيايي گوانگجو توانست 2 مدال بدست آورد. وي مدال طلاي کاياک تک نفره را گرفت و يک مدال تيمي 4 نفره را بدست آورده است و آرزو دارد در فينال المپيک حضور داشته باشد. چند دقيقه اي با طالبيان درباره مسابقات گذشته و آينده اش به صحبت نشسته ايم که مشروح آن را در ادامه مي خوانيد.
* حضور قايقراني ايران را در گوانگجو چطور ارزيابي مي کنيد؟
مسئله اي که اول مطرح مي شود جمعيت قايقراني است و کسب تجربه براي کل فدراسيون قايقراني، اما نسبت به 4 سال گذشته که فقط يک مدال نقره داشتيم کسب 2 طلا، يک نقره و دو مدال برنز خيلي ارزشمند است و نشان از پيشرفت و رشد قايقراني دارد. اين نتيجه براي 4 سال خيلي قابل قبول است کاري که خيلي از فدراسيون ها نتوانستند انجام دهند ولي فدراسيون قايقراني با مديريت و برنامه ريزي صحيح توانست هدف گذاري خوبي کند و نتيجه زحماتش را هم بگيرد.
* شما چه مدالي کسب کرديد؟ بعد از کسب مدال چه احساسي داشتيد؟
من يک مدال طلا در يک نفره به دست آوردم همچنين يک برنز به همراه تيم کاياک 4 نفره کسب کرديم پيش بيني مدال طلا را مي کردم و دوست داشتم رکوردم را جابه جا کنم ، در گوانگجو با تلاشي که کرده بودم آمادگي کامل داشتم و توانستم اول شوم و خيلي از اين بابت خوشحال بودم. اما در کاياک 4 نفره با تيم دوم اختلافمان هزارم ثانيه اي بود و يک ثانيه با قايق اول فاصله داشتيم خيلي ناراحت شدم که از اين بهتر نتيجه نگرفتيم اما بازهم خوشحالم که 2 مدال در بازيهاي آسيايي گرفتم.
* نظرتان در مورد حريفانتان در گوانگجو چه بود؟
خوب شناخت کامل از حريفان داشتيم با خيلي از آن ها قبلا رقابت کرده بوديم خيلي خوب بودند اما ما مي توانستيم با طلاي کاياک چهار نفره هيچ حرفي براي گفتن نگذاريم.
* نحوه برگزاري مسابقات چطور بود آيا راضي بوديد؟
خيلي خوب بود. ورزشکاراني که در المپيک پکن حاضر بودند مي گفتند که شرايط حتي از المپيک هم بهتر شده و امکانات تکميل بود همه چيز روي روال خودش بود و به طور منظم برگزار مي شد.
* شما دوهفته زودتر به مسابقات اعزام شديد آيا راضي بوديد؟
10 روز قبل از مسابقات در گوانگجو تمرين کرديم و براي سازگار شدن نياز به اين مدت داشتيم خوب فدراسيون هماهنگي ها را انجام داد و خداراشکر نتيجه هم داد.
* نظرتان راجع به کادر فني و مربيان چيست؟
قايقراني جزء رشته هايي است که از چند سال گذشته براي اين نتيجه اي که هم اکنون گرفته برنامه ريزي کرده و کار مستمر انجام داده بود. ما اردوهاي متنوعي داشتيم، اردوهاي طولاني مدت و منظم برگزار کرديم تا توانستيم اين نتايج را بگيريم. اين زحمات مربيان و کادر فني و به خصوص فدراسيون بود ما مربي طراز اول دنيا را در اختيار داريم و فکر مي کنم به بهترين شکل از او استفاده کرديم . ايرج اقليمي هم خيلي براي ما زحمت کشيد و با حمايت هاي فدراسيون توانستيم به هدفي که داشتيم برسيم.
* براي اولين روانشناس کنار تيم بود نظرتان در اين باره چيست؟
دکتر روانشناس يکي از مفيدترين کارهايي بود که انجام شد. اگر دکتر روانشناس نبود چند مدال را از دست مي داديدم اين فقط حرف من نيست حرف همه بچه هاست مثل يک مربي مدام بالاي سر ما بود از لحاظ ذهني روي ما کار مي کرد بيشتر تمرين رواني مي کرديم از يکسال بعد از دوحه همراه ما بود و کاملا تيم را مي شناخت اين مسائل در کنار ديگر مسائل باعث شد تا اين نتيجه را بگيريم.
* در حال حاضر چه کار مي کنيد و تمرينات در چه شرايطي است؟
دوهفته بعد از گوانگجو شروع به تمرين کردم بيشتر کارهاي تخصصي انجام دادم سعي کردم نقاط ضعفم را رفع کنم يک هفته بعد به اردو دعوت شدم و تمرينات را ادامه دادم شرايط خوبي دارم.
* چه مسابقاتي پيش رو داريد؟
اصلي ترين مسابقات زير 23 سال جهان در مجارستان هدف اين است که نتيجه خيلي خوبي بگيريم بعد از آن مسابقات انتخابي المپيک و قهرماني آسيا تهران را داريم اميدواريم نسبت گوانگجو در قهرماني آسيا بهتر نتيجه بگيريم و در انتخابي المپيک هم تمام تلاشمان را مي کنيم که بيشترين سهميه را کسب کنيم.
* در انتخابي المپيک فکر مي کنيد که چه نتيجه اي بگيريد؟
با توجه به روند پيشرفتمان حتما سهميه المپيک را کسب مي کنيم.
* آرزوي ورزشي تان چيست؟
فعلا حضور در المپيک و هدفم اين است که جزو فيناليست ها باشم.
* و حرف آخر؟
اميدروارم زحمات کادر فني و فدراسيون را جبران کنيم و بهتر از اين ها نتيجه بگيريم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.