تمام تلاشم را مي کنم تا بهترين نتيجه را در المپيک بگيرم

سولماز عباسي روئينگ سوار 28 ساله تيم ملي کشورمان پس از کسب سهميه المپيک در کره جنوبي، تمريناتش را براي کسب نتايج درخشان در اين مسابقات ادامه مي دهد. وي آرزوي ورزشي اش را کسب مدال المپيک عنوان کرد و معتقد است با کسب تجربه بيشتر در لندن در المپيک هاي بعد مي تواند اين موفقيت را بدست آورد. در ادامه صحبت هاي عباسي را بعد از کسب سهميه المپيک و در خصوص تمريناتش براي حضور در المپيک مي خوانيد.

سال خوبي را آغاز کرديد، سهميه المپيک 2012 لندن شروع خوبي براي شما بود؟
درست است. خدارا شکر موفق شدم سهميه المپيک را به دست بياورم.

فکر مي کرديد که اين سهميه را کسب کنيد؟
از آنجايي که براي نخستين بار در قايق سنگين وزن پارو زدم اصلا تضميني وجود نداشت اما براي کسب اين سهميه برنامه داشتم و خيلي تلاش کردم.

نظرت راجع به کسب مدال برنز چيست؟
همه تلاشم را مي کردم تا بهترين نتيجه را بگيرم. فقط با اختلاف 1 ثانيه از نفر اول و چند صدم ثانيه از نفر دوم مدال برنز را گرفتم. شايد اگر شانس بيشتر همراهم بود مدال طلا يا نقره را هم کسب مي کردم.

چه عواملي در کسب اين عنوان موثر بودند؟
موفقيتم را مديون تلاش بي وقفه خودم، مربيان و مسئولان فدراسيون هستم. همه عوامل دست به دست هم دادند تا اين موفقيت را به دست بياورم.

اردوي چين چه اثري در کسب اين موفقيت داشت؟
از 27 اسفند ماه به چين رفتيم و حتي سال تحويل را در اين کشور سپري کرديم که آمادگي مان بالا رود. تاثير اين اردو و تمرينات آنجا را کاملا حس مي کنم. کسب سهميه هم نشان داد که اردوي موثري بوده است.

بهترين و بدترين اتفاقي که در مسابقات کسب سهميه تجربه کردي چه بود؟
بهترين اتفاق قطعا کسب سهميه بود. اما بدترين زمان موقعي بود که فهميدم دختران در بخش دونفره سهميه نگرفتند. آنها هم خيلي تلاش کرده بودند اما نتوانستند سهميه کسب کنند.

برنامه ات براي المپيک چيست؟
تمريناتم را که بعد از مسابقات قهرماني آسيا به صورت مداوم پيگيري کردم اما حالا که قرار است در المپيک شرکت کنم بايد تلاش بيشتري داشته باشم. براي کسب نتايج درخشان در المپيک نياز به حمايت مسئولان داريم. تاکنون که اين حمايت ها صورت گرفته اميدوارم تا المپيک نيز همينگونه باشد. خودم هم تمام تلاشم را مي کنم تا بهترين نتيجه را در المپيک بگيرم.

پيش بيني ات از المپيک چيست؟
المپيک ميدان بزرگي است. بهترين هاي دنيا آنجا هستند و من هم براي اولين بار در اين مسابقات حضور خواهم داشت. انتظار کسب مدال ندارم. اما تلاش مي کنم علاوه برکسب تجربه براي المپيک بعد بهترين نتيجه ممکن را بگيرم. اما آرزويم کسب مدال المپيک است و فکر مي کنم با تلاش بيشتر در المپيک هاي بعد مي توانم به اين مهم دست پيدا کنم.

و حرف آخر؟
از همه کساني که برايم زحمت کشيدند به خصوص خانواده ام تا به اين نقطه برسم تشکر مي کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.