به مدال المپيک مي انديشم

مريم سعيدي قايقران 26 ساله کشورمان است به همراه تيم 4 نفره روئينگ 2 پارو در بازيهاي آسيايي گوانگجو مدال برنز را کسب کرده است. سعيدي 3 سال است که قايقراني را شروع کرده و در گوانگجو بر روي صندلي شماره 2 قايق چهارنفره حضور داشت. پاروزن تهراني کشورمان کسب سهميه المپيک را در سال آينده قطعي مي داند و به کسب مدال در المپيک 2012 لندن نيز اميدوار است. در ادامه مصاحبه با مريم سعيدي را مي خوانيد.

* حضور قايقراني ايران را در گوانگجو چطور ارزيابي مي کنيد؟
به نظر من بچه هاي تيم ملي روئينگ در اردوهايي که در ايران داشتند و تمام وقت در خدمت تيم ملي بودند تمرينات خيلي خوبي را پشت سر گذاشتند و در نهايت توانستند بهترين نتايج را بگيرند. شايد اين نتايج براي ديگران دور از ذهن بود، اما ما با توجه به تمريناتي که انجام مي داديم مطمئن بوديم که بهترين نتايج را مي گيريم.
* شما چه مدالي کسب کرديد؟ بعد از کسب مدال چه احساسي داشتيد؟
من به همراه تيم چهار نفره روئينگ 2 پارو توانستيم مدال برنز را کسب کنيم. خوب هر ورزشکاري وقتي نتيجه زحماتش را مي بيند خوشحال مي شود من هم چون خيلي تلاش کرده بودم از اينکه مزد زحماتم را گرفتم خوشحالم.
* نظرتان در مورد حريفانتان در گوانگجو چه بود؟
حريفان ما خيلي قدرتمند بودند تيم چين که مدال طلا گرفت در مسابقات جهاني مقام سوم را بدست آورده بود و تجربه بيشتري از ما داشت. اما ما هم ديگر با تجربه شده ايم و با تلاش و پشتکاري که خواهيم داشت حتما در مسابقات پيش رو موفق تر عمل خواهيم کرد.
* برنامه و امکانات مسابقات چطور بود آيا راضي بوديد؟
خيلي خوب بود ما قايق خود را از ايران همراه نبرده بوديم اما فدراسيون آنجا يک قايق خوب براي ما تهيه کرد آن قايق از قايقي که در ايران با آن تمرين مي کرديم سبک تر بود و خيلي در نتيجه گيري ما تاثير داشت يکي دو روز طول کشيد تا با قايق و آب عادت کرديم و تا روز مسابقه تمام ايرادات و مشکلاتمان حل شد. از زحمات فدراسيون تشکر مي کنم و اين همکاري کل قايقراني بود که باعث شد ما اين نتيجه را کسب کنيم.
* شما دوهفته زودتر به مسابقات اعزام شديد آيا راضي بوديد؟
همانطور که گفتم خيلي موثر بود وقتي قايقراني ايران به گوانگجو رفت ما هيچ تيم ديگري را آنجا نديديم و بعدا آن ها آمدند فکر مي کنم به موقع رفتيم و در تمام مسايل روي کارمان تاثير گذاشت.
* نظرتان راجع به کادر فني و مربيان چيست؟
مربي ما مربي بزرگي است وي باعث اعتماد به نفس ما شد و همچنين ما به او اعتماد کامل داشتيم ديويد هيل از وقتي که آمد تمرينات سختي را پشت سر گذاشتيم درست است که 2 ماه فقط مهلت داشت اما در همين مدت 2 ماه ما خيلي خوب تمرين کرديم. بقيه کادر هم خيلي خوب بودند. ما پزشک داشتيم که مراقبمان بود روانشناس هم بود که خيلي به ما کمک کرد.
* براي اولين بار پزشک تغذيه و روانشناس کنار تيم بود نظرتان در اين باره چيست؟
بله رشته ما رشته ايست که شرايط وزني دارد و تغذيه اهميت بالايي در آن دارد پزشک تغذيه به ما کمک کرد که بتوانيم وزن خود را مناسب نگه داريم. روانشناس هم خيلي موثر بود ما مدام با او در ارتباط بوديم و مسايل و مشکلاتمان را با او مطرح مي کرديم و او هم سعي داشت آن ها را حل کند و فکر مي کنم از هر کدام از بچه هاي تيم بپرسيد همين عقيده را داشته باشد که ما هيچ دغدغه فکري نداشتيم.
* در حال حاضر چه کار مي کنيد و تمرينات در چه شرايطي است؟
اردوهاي خوبي پشت سر گذاشتيم در حال حاضر مربي 2 روز مرخصي داده که در خانه تمرينات سبک انجام مي دهيم و بعد از آن مجدا تمرينات را جدي دنبال خواهيم کرد.
* چه مسابقاتي پيش رو داريد؟
مسابقات که داريم زياد است مسابقات قهرماني آسيا در کره، کاپ هاي جهاني و انتخابي المپيک که به صلاحديد فدراسيون در آن ها شرکت مي کنيم. فکر مي کنم که هرچه بيشتر در مسابقات شرکت کنيم تجربه مان بيشتر مي شود و نتايج بهتري مي توانيم بگيريم.
* در انتخابي المپيک فکر مي کنيد که چه نتيجه اي بگيريد؟
اگر همين طور تمرين کنيم و اردوهايمان منظم برگزار شود شک نداريم که در هر ارنجي که مربي در نظر بگيرد سهميه المپيک را کسب خواهيم کرد. من فکر مي کنم سهميه المپيک را راحت کسب کنيم و تلاش مي کنيم در المپيک مدال کسب کنيم.
* براي المپيک برنامه داريد؟ فکر مي کنيد چه نتيجه اي کسب کنيد؟
بله درست است که راه يافتن به المپيک کار مشکلي است اما ما با تمريناتي که انجام مي دهيم و اردوهاي بلند مدتي که داريم حتما به المپيک راه پيدا مي کنيم و من به کسب مدال در المپيک مي انديشم.
* آرزوي ورزشي تان چيست؟
کسب مدال در المپيک و ادامه دادن ورزش قهرماني آرزويم است.
* و حرف آخر؟
صحبت خاصي ندارم فقط اينکه با قدرت تمرينات و اردوها را دنبال مي کنيم و اميدوارم نتيجه زحماتمان را بگيريم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.