اتمام پيست اسلالوم مهمترين کار ما در سال آينده است

استان آذربايجان شرقي بسترهاي آبي مناسبي از جمله درياچه اروميه را دارد. هيات فعال قايقراني استان مي تواند با تبديل اين فضاها به پيست هاي قايقراني، زمينه را براي جذب ورزشکاران مستعد و برگزاري اردوهاي مختلف استاني، کشوري و حتي بين المللي فراهم نمايد. علي اصل زارع رئيس اين هيات است که از زمان آغاز به کار در قايقراني در استان اين مسئوليت را به عهده دارد. وي از افتتاح اولين پيست اسلالوم کشور در شهرستان مراغه در سال آينده خبر داد و آن را امري مهم در جهت توسعه قايقراني در استان دانست. در آستانه سال نو درباره مسايل گذشته قايقراني استان و برنامه هاي پيش رو مصاحبه اي با او انجام داده ايم که در ادامه مي خوانيد.

*خودتان را به طور کامل معرفي کنيد و از چه سالي رئيس هيات هستيد؟
علي اصل زارع متولد 1344 تبريز هستم. از سال 76 که قايقراني استان در اداره کل پيشنهاد و تصويب شد رئيس هيات استان هستم.
*فعاليت ورزشي و قايقراني داشتيد؟
شنا مي کردم و با قايقراني هم آشنا بودم.
*اهداف هيات قايقراني استان چيست؟
قصد داريم در هيات قايقراني با برنامه ريزي بلند مدت قايقراني را در سطح استان گسترش بدهيم در تمام شهرستان ها بستر آبي فراهم کنيم. استعداديابي انجام دهيم و با همکاري دانشگاه ها و آموزش و پرورش جوانان را جذب نماييم و بتوانيم نماينده دائم در تيم ملي در رشته هاي مختلف داشته باشيم.
*چه رشته هايي در استان فعال هستند؟
ما درکانوئينگ، روئينگ، اسلالوم و کانوپولو فعاليت داريم.
*از شهرستان هاي استان کداميک در قايقراني فعاليت مي کنند؟
شهرستان هاي ميانه، مراغه، شبستر، اهر فعال هستند. با توجه به منابع آبي موجود تلاش مي کنيم ديگر شهرستان ها را هم وارد فعاليت قايقراني کنيم.
*در مسابقات کشوري سال 89 حضور داشتيد؟
امسال در رشته روئينگ شرکت کرديم البته مسابقاتي پيش رو هست که در آن ها شرکت مي کنيم.
*امکانت و تجهيزات استان در چه حدي است؟ از چه طريقي آن ها را جذب مي کنيد؟
امکاناتمان در حدي است که بتوانيم در سطح استان خوب کار کنيم. البته تلاش مي کنيم امکانات بيشتري جذب کنيم تا بهتر از اين باشيم. ما قايق هايمان را از فدراسيون مي گيريم و پارو را هم خودمان خريداري مي کنيم.
*آيا در استان پيست قايقراني داريد؟
اخيرا با همکاري کميته اسلالوم فدراسيون قايقراني و تربيت بدني استان شرايط فراهم شده و در حال راه اندازي يک پيست استاندارد اسلالوم هستيم که براي اولين بار در کشور سال آينده افتتاح خواهد شد.
*چه تعداد مربي و داور فعال در استان داريد؟
10 نفر مربي با درجات مختلف و 10 نفر هم داور فعال داريم.
* تعداد قايقرانان استان چقدر است و چند نفر ملي پوش هستند؟
100 قايقران فعال داريم که تعداد پسران بيشتر از دختران است. ما 4 ملي پوش داريم که 2 نفر در کانوپولو، يک نفر در آب هاي آرام و 1 نفر در روئينگ هستند.
*همکاري تربيت بدني با هيات استان چگونه است؟
خوب است فقط انتظار داريم در تصويب اعتبارات نسبت به استان هاي مشابه و با توجه به فعاليت هيات بيشتر حمايت شويم.
* براي توسعه قايقراني در استان چه کارهايي انجام مي دهيد؟
تلاش مي کنيم که پيست هايي در شهرستان هاي مختلف راه اندازي کنيم و با فراخوان جوانان استان و استعداديابي آن ها را به اين ورزش علاقه مند کنيم. با توجه به ظرفيت موجود مي توانيم قايقران هاي خوبي را به تيم ملي معرفي کنيم.
* برنامه هاي آينده هيات چيست؟
سال 90 سال پر کاري است تجهيز شهرستان مراغه در برنامه هايمان قرار دارد. اتمام پيست اسلالوم مهمترين کارمان است و راه اندازي قايقراني در ديگر شهرستان ها هم در برنامه مان قرار دارد. با استعداديابي و جذب ورزشکار در سطح کشور عناويني کسب کنيم و تعداد ورزشکاران ملي پوشمان را هم افزايش دهيم.
* و حرف آخر؟
فقط ضمن تشکر از زحمات فدراسيون انتظار داريم با حمايت بيشتر کمک کنند تا پيست اسلالوم را هر چه بهتر و سريع تر آماده کنيم که اين امر براي کل کشور مفيد خواهد بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.