شرايط تمرينات نسبت به سال گذشته بهتر شده است

 

فرزين اسدي و سعيد فضل اولي دو تن از ملي‌پوشان قايقراني ايران با اشاره به تمرين‌هاي خوب اين روزهاي خود از انگيزه بالا براي کسب مدال در بازي هاي آسيايي حرف زدند.
سعيد فضل اولي ملي پوش تيم ملي آبهاي آرام ايران اظهار کرد: وضعيت فعلي اردوها بسيار خوب است و با آمادگي 70 تا 80 درصد به مسابقات کاپ جهاني خواهيم رفت. البته هدف اصلي بازيهاي آسيايي اينچئون است که اميدواريم با حداکثر آمادگي به اين رقابت ها اعزام شويم. بازي‌هاي آسيايي بسيار حساس است و بايد با تمام توان براي اين مسابقات آماده شويم.
فضل اولي ادامه داد: فکر مي کنم نسبت به دوره گذشته بازي‌هاي آسيايي شرايط بهتري داريم. نتايج مسابقات قهرماني آسيا سال گذشته همين وضعيت را نشان مي‌دهد. اميدواريم روند آمادگي را به بهترين نحو طي کنيم و بتوانيم براي کشور افتخار آفرين باشيم. حريفان ما همه با تمام قدرت به کره‌جنوبي مي آيند و ما نيز بايد در زمان پيش رو به بهترين شکل تمرين‌هاي‌مان را ادامه دهيم تا روند رو به رشدمان سريع‌تر شود.
او در پاسخ به اين سوال که رقابت‌هاي زير 23 جهان را چطور ارزيابي مي‌کند؟ افزود: هدف دوم ما رقابت هاي زير 23 سال جهان است. چون سال گذشته نتوانستيم به اين مسابقات برويم انگيزه بسيار بالايي براي اين رقابت ها داريم. رقابت هاي زير 23 سال اواخر تير در مجارستان برگزار مي شود که اميدواريم نتايج خوبي در اين رقابت ها بگيريم. به نظر من حضور در اين رقابت‌ها مي‌تواند آمادگي ما براي حضوري درخشان در بازي‌هاي آسيايي را افزايش دهد.
فضل اولي با تاکيد بر شرايط خوب تمرين ملي‌پوشان گفت: شرايط تمرينات نسبت به سال گذشته بسيار بهتر شده و از کيفيت بالاتري برخوردار است. از نظر روحي نيز انگيزه بالاتري داريم. همه بچه‌ها با تمام توان کار مي‌کنند و اميدواريم نتايجي شايسته براي قايقراني ايران بدست بياوريم.
فرزين اسدي ديگر ملي پوش تيم ملي آب‌هاي آرام نيز با توجه به رقابت هاي پيش رو به خبرنگار ايسنا گفت: حدود 5 ساعت در روز تمرين مي کنيم و به طور متوسط روزي 20 کيلومتر پارو مي زنيم. شرايط بسيار خوب است و نسبت به سال هاي گذشته از وضعيت خوبي برخوردار هستيم. تمرين هايمان کاملا پرفشار است تا بتوانيم خودمان را به بالاترين سطح آمادگي برسانيم.
او ادامه داد: از نظر خوابگاه و غذا سال گذشته وضعيت مناسب نبود اما با تدبير مسوولان فدراسيون در حال حاضر در خوابگاه مجموعه اسکان داريم و شرايط بهتر شده است. همين موارد باعث مي شود دغدغه‌هايمان کمتر شود و راحت تر به تمرين بپردازيم. به همين دليل نيز اين روزها با آمادگي کامل وارد آب شده و پارو مي‌زنيم.
ملي پوش تيم ملي کاياک با تاکيد بر اهميت رقابت‌هاي پيش روي قايقراني گفت: مسابقات مهمي در پيش داريم که با صلاحديد فدراسيون اعزام خواهيم شد. کاپ 2 و 3 جهاني، مسابقات زير 23 سال جهان و رقابت هاي قهرماني جهان پيش از بازي‌هاي آسيايي برگزار مي‌شوند. قاعدتا مهمترين هدف ما بازي‌هاي آسيايي است اما رقابت هاي زير 23 سال جهان نيز در پيش است که انگيزه بالايي براي حضور در آن داريم.
اسدي با اشاره به تجربه اي که از بازي‌هايي آسيايي دارد افزود: در گوانگجو، در قايق چهار نفره با اختلاف بسيار کم در رده سوم قرار گرفتيم. در رقابت هاي قهرماني آسياي سال گذشته نيز مدال طلا گرفتيم و در بازيهاي آسيايي اينچئون بسيار اميدواريم که روي سکو برويم و اميدواريم خوش‌رنگ‌ترين مدال را داشته باشيم. البته سطح بازي هاي آسيايي با قهرماني آسيا فرق مي‌کند و بايد از زمان پيش رو براي رسيدن به آمادگي کامل استفاده کنيم. تمام ملي‌پوشان براي رسيدن به خوشرنگترين مدال تلاش مي کنند و اميدوارم که ما نيز موفق باشيم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.