با توجه به شرايط جوي و بسترهاي آبي لرستان توانايي برگزاري اردوهاي مختلفي را در کل سال داريم

رئيس هيات قايقراني استان لرستان گفت: با توجه به شرايط جوي استان لرستان در تمام فصول مي توانيم فعاليت هاي قايقراني را در شهرستان هاي مختلف داشته باشيم.
مسعود مختاري که از آغاز به کار قايقراني استان در سال 84 رياست هيات را به عهده دارد افزود: شهرستان هاي استان لرستان داراي شرايط جوي متفاوتي هستند و با توجه به امکانات آبي موجود مي توانيم با تبديل آن ها به فضاهاي مناسب براي قايقراني در تمام فصول در مناطق مختلف استان اردوهاي متفاوتي برگزار کنيم.
وي ادامه داد: با حمايت فدراسيون و مسئولين استاني و تبديل فضاهاي استان به پيست هاي قايقراني ما حتي مي توانيم ميزبان اردوهاي تيم ملي در کل سال باشيم.
وي آغاز به کار قايقراني را در لرستان امري هوشمندانه توصيف کرد و افزود: رياست فدراسيون با آينده نگري و درايت تلاش کرد تا قايقراني را در لرستان فعال کند چون استان ما ظرفيت مکاني و انساني مناسبي براي قايقراني دارد و در همين مدت کوتاه که از راه اندازي هيات مي گذرد هم توانستيم پاسخ زحمات مسئولان فدراسيون را به خوبي بدهيم.
وي با اشاره به راه اندازي هيات قايقراني در شهرستان هاي بروجرد و پل دختر ادامه داد: تلاش مي کنيم در ديگر شهرستان ها نيز قايقراني را فعال کنيم و توانستيم 10 مربي، 3 داور و در حدود 200 ورزشکار را از سراسر استان جذب کنيم که 5 نفر از آن ها در رشته هاي مختلف در تيم ملي حاضر هستند.
مختاري حمايت هاي اداره کل تربيت بدني استان را از قايقراني کافي ندانست و ادامه داد: حمايت خوبي از قايقراني نسبت به ديگر هيات ها در استان انجام نمي شود و به نظر مي رسد مسئولين تربيت بدني استان به اهميت رشته پايه اي قايقراني واقف نشده اند و ما امکانات مورد نيازمان را از فدراسيون يا به کمک نهادهاي ديگر تامين مي کنيم.
وي با اشاره به ظرفيت بالاي استعداديابي در استان اظهار داشت: با همکاري آموزش و پرورش و مراجعه مربيان استان به مدارس راهنمايي و دبيرستان به کشف استعدادهاي مناسب با شاخصه هاي فدراسيون پرداخته ايم و با دعوت اين افراد و تمرين زيرنظر مربيان، آن ها را براي مسابقات کشوري و پشتوانه سازي تيم ملي آماده مي کنيم.
رئيس هيات قايقراني استان لرستان هدف هيات را شرکت در مسابقات کشوري به صورت مداوم و مستمر عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به نوپا بودن قايقراني در استان اميدواريم با تلاش بيشتر جايگاه خود را در سطح کشور ارتقا ببخشيم و جزو مدعيان مسابقات کشوري باشيم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.