ورزش، جوانان را در برابر مشکلات اجتماعي واکسينه مي کند

سرپرست هيات قايقراني استان کردستان گفت: در صورت توجه بيشتر مسئولين به ورزش مي توان از مشکلات اجتماعي جوانان پيشگيري و به نوعي آن ها را واکسينه نمود.
محمود قادرمرزي ادامه داد: ورزش باعث شادابي و نشاط جوانان و در نهايت کل جامعه مي شود و با تقويت باشگاه ها و مراکز ورزشي مي توان به جاي درمان بيماري هاي روحي و جسمي که بسيار پرهزينه است، با هزينه کمتر از آن ها پيشگيري کرد.
قادرمرزي که از 2 سال پيش مسئوليت هيات قايقراني استان کردستان را به عهده گرفته است کردستان را داراي پتانسيل مناسبي از نظر امکانات طبيعي و نيروي انساني دانست و افزود: کردستان داراي رودخانه هاي پرآب و سدهاي احداث شده و در حال احداث بسيار خوبي است که مي توان از آن ها براي قايقراني استفاده کرد و جوانان مستعد استان را جذب اين ورزش نمود.
وي تصريح کرد: ما در دو رشته آب هاي خروشان و آب هاي آرام در شهرستان هاي سنندج، مريوان، سقز و بيجار با توجه به ظرفيت هاي استان فعاليت مي کنيم و در حدود 30 ورزشکار فعال داريم که از اين تعداد معمولا 5 -6 نفر در اردوهاي تيم هاي شرکت مي کنند.
قادر مرزي در خصوص مربيان و داوران استان گفت: با توجه به کلاس هاي مختلف داوري و مربيگري که برگزار مي شود سعي مي کنيم با اطلاع رساني در استان قايقرانان علاقمند را به اين کلاس ها اعزام کنيم و تقريبا در همه کلاس هاي برگزار شده نماينده داشته ايم.
وي افزود: اين مربيان آموزش ديده در استان مامور استعداديابي هستند و با مراجعه به مدارس استان جوانان مستعد قايقراني را شناسايي و براي آموزش به هيات معرفي مي کنند.
قادرمرزي در خصوص همکاري تربيت بدني استان با هيات قايقراني گفت: تربيت بدني استان همکاري خوبي با ما دارد و در حد توان کمک مي کند اما براي پيشرفت و استفاده از پتانسيل موجود قايقراني در کردستان نياز به امکانات و بودجه بيشتري داريم.
وي ادامه داد: ما در استان مکاني به عنوان دفتر هيات قايقراني نداريم و امکانات خود را از فدراسيون تهيه مي کنيم و از مسئولين استان توقع داريم ضمن حمايت معنوي از اين ورزش مفرح، امکانات بيشتري در اختيار ما بگذارند تا بتوانيم با جذب جوانان مستعد، باعث شادابي فضاي جامعه و تقويت روحيه ورزشکاري در استان باشيم.
قادر مرزي امکانات آبي استان را بسيار مناسب دانست و اظهار داشت: در استان کردستان چندين سد احداث شده و در حدود 10 سد در حال احداث و رودخانه هاي متعدد پر آب دارد و ما مي توانيم با حمايت بيشتر مسئولين استان و اداره تربيت بدني، کردستان را به يکي از قطب هاي قايقراني کشور تبديل کنيم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.