رقابت ايجاد شده در اردوي تيم ملي باعث رشد همه بچه ها مي شود

ملي پوش تيم ملي اسلالوم بانوان در روز پاياني چهارمين مرحله اردوي آمادگي اين تيم در درياچه آزادي گفت: نسبت به شروع اردوها از نظر بدني و تکينيکي بسيار پيشرفت کرديم.
فرشته حسيني اظهار داشت: اسلالوم در آبهاي آرام ورزشکار سرعتي مي خواهد. من نيز به عنوان يکي از ورزشکاران سرعتي کانوپولو تصميم گرفتم در اين رشته پارو بزنم. فکر مي کنم پيشرفت خوبي در اسلالوم داشتم.
وي افزود: نفرات حاضر در اردو جزو سرعتي ترين نفرات ايران هستند و رقابت خوبي بين بچه ها ايجاد شده که باعث رشد همه مي شود.
کاياک سوار تيم ملي اسلالوم در خصوص نا آشنايي با رقبايش در بازيهاي آسيايي عنوان کرد: رشته ما براي اولين بار در بازيهاي آسيايي برگزار مي شود و به همين دليل هيچ آشنايي از رقبا نداريم. علاوه بر آن چون اسلالوم در آبهاي آرام در مسابقات ديگر نيز برگزار نمي شود، رقابت تدارکاتي هم نخواهيم داشت.
حسيني در خصوص پيست تمريني خود در درياچه آزادي بيان کرد: خوشبختانه از زماني که مشخص شد اسلالوم در بازيهاي آسيايي اينچئون در آبهاي آرام برگزار مي شود، فدراسيون پيست اين رشته را در درياچه آزادي ايجاد کرد. اما به مرور زمان يک طرف از پيست بلااستفاده شده که البته براي تست آخر ارديبهشت اصلاح خواهد شد.
اين قايقران رشته اسلالوم تاکيد کرد: مسابقات اسلالوم در آبهاي آرام به اين صورت برگزار مي شود که 2 ورزشکار در 2 سمت پيست رقابت مي کنند و نفر اول که از پيست رد مي شود، به مرحله بعد صعود مي کند و نفر دوم حذف مي شود. اما به اشتباه خيلي ها گمان مي کنند اين رشته رکوردي است در حالي که رکورد در مسابقات رسمي اسلالوم در آبهاي آرام هيچ نقشي ندارد.
حسيني افزود: به علاوه شانس نقش زيادي در نتيجه گيري اين رشته دارد چراکه بر اساس قرعه کشي قايقرانان به صورت رو در رو با هم رقابت مي کنند و ممکن است 2 قايقران خوب در اولين مرحله به يکديگر برخورد کنند و موجب حذف يکي از آنها شود.
وي در خصوص تمرينات اين مرحله از اردوي آمادگي تصريح کرد: در حال حاضر تمرينات تکنيکي انجام مي دهيم. تمرينات دور زدن و پرش از سکو که نقش بسزايي در موفقيت در مسابقات دارد.
حسيني خاطرنشان کرد: آخر ارديبهشت نيز، آخرين مرحله تست انتخابي تيم ملي برگزار مي شود. من و ديگر نفراتي که در اردو هستيم هم بايد کاملا خودمان را نشان دهيم تا بتوانيم به عنوان نفرات اصلي به رقابت ها اعزام شويم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.