در بازيهاي آسيايي با حداکثر توان رقابت خواهم کرد

قهرمان روئينگ سبک وزن آسيا با اعلام اينکه کار سختي در بازيهاي آسيايي اينچئون در پيش دارد اعلام کرد: سال گذشته در رقابت هاي قهرماني آسيا موفق به کسب مدال طلا شدم اما سطح بازيهاي آسيايي با قهرماني آسيا قابل قياس نيست و کار سختي پيش رو خواهيم داشت.
عاقل حبيبيان بيان کرد: همه تيم ها با تمام قوا به مسابقات مي آيند. بازيهاي آسيايي يک جشنواره بزرگ ورزشي و از ديد تمام کشورها از اهميت بالايي برخوردار است و ورزشکاران در رشته هاي مختلف با آمادگي خوب براي کسب عنوان به رقابت ها اعزام مي شوند.
وي شرايط فعلي تمريني را از نظر تکنيکي قابل قبول ارزيابي کرد و اظهار داشت: در حال حاضر روزانه در حدود 30 کيلومتر در 3 نوبت پارو مي زنيم و تمرينات شامل تمرينات سرعتي و استقامتي است. شرايط خوبي از نظر محل اسکان و تغذيه داريم، البته عدم وجود پيست استاندارد روئينگ در کشور شرايط را مشکل مي کند چراکه رقباي ما در بازيهاي آسياي در پيست هاي استاندارد تمرين مي کنند.
دارنده مدال طلاي رقابت هاي قهرماني آسيا تصريح کرد: مهمترين دغدغه ما روئينگي ها، نداشتن پيست استاندارد در کشور است. ما بايد در پيستي که حداقل 4 کيلومتر طول دارد تمرين کنيم تا بتوانيم خودمان را با شرايط پيست 2 کيلومتري مسابقه وفق دهيم.
حبيبيان در خصوص ديگر مسابقات پيش رو گفت: پيش از اينچئون رقابت هاي ديگري نيز در پيش داريم و اولين قدم رقابت هاي کاپ آسيا در ژاپن است که براي آمادگي بيشتر و آشنايي با شرايط رقبا اعزام خواهيم شد. رقابت هاي بين المللي ديگري نيز هست که فدراسيون و مربيان در خصوص آن ها برنامه ريزي مي کنند.
پاروزن تيم ملي روئينگ جفت پاروي کشورمان در پاسخ به اين سوال که آيا مدال محسن شادي در گوانگجو توسط وي در اينچئون تکرار مي شود گفت: من تمام تلاشم را خواهم کرد تا بهترين نتيجه را کسب کنم. براي اينکار نياز به دعاي مردم و تلاش بيشتر دارم. حتما با حداکثر توان براي پيروزي رقابت خواهم کرد و فکر مي کنم اگر شرايط به همين نحو پيش رود بتوانم براي کشورم افتخارآفرين باشم.
حبيبيان در پايان از مسئولين خواست توجه بيشتري به رشته روئينگ داشته باشند و خاطرنشان کرد: اميدوارم در آينده نزديک پيست استاندارد روئينگ در کشور ايجاد شود. روئينگ رشته جديدي در ايران است اما در همين فاصله کوتاهي که ما کار در اين رشته را آغاز کرديم، قابليت هاي بالاي آن را در کسب افتخار براي کشور نشان داده شده است. انتظار داريم مسئولين با توجه ويژه به روئينگ، پشتيبان ما در کسب موفقيت هاي بيشتر باشند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.