تمرينات مستمر روئينگ ايران را در جهان مطرح مي کند

مربي انگليسي قايقراني رشته روئينگ که جهت پذيرش سرمربيگري تيم ملي کشورمان به ايران سفر کرده بود قبل ازتوافقات اوليه، از تمرينات بانوان ملي پوش روئينگ وامکانات و شرايط موجود بازديد کرد و ديروز 30 آذر طي جلسه اي با احمددنيامالي رئيس فدراسيون با قرارداد يکساله رسما به عنوان سرمربي تيم ملي روئينگ بانوان معرفي شد.
وي فردا 2ديماه به کشورش سفر خواهد کرد و پس از اتمام تعطيلات سال نو ميلادي به ايران بازخواهد گشت.
کالين بارت در خصوص بازديد به عمل آمده و امکانات موجود تيم ملي گفت: امکانات موجود تيم ملي روئينگ و امکانات و شرايط اقليمي پايگاه قهرماني روئينگ استان گيلان مناسب است و راهکار اصلي پيشرفت روئينگ ايران تمرينات مستمر در خشکي و آب ، بدنسازي مناسب و تمرينات مستمر تکنيکي مي باشد.
وي تکنيک را مهمترين اصل براي اين ورزش دانست و اظهار داشت:تکنيک صحيح در سرعت بخشيدن به قايق بسيار موثر مي باشد و حتي ورزشکاري که وزن و قدرت بدني کمتري نسبت به ورزشکار ديگر داشته باشد اما تکنيک صحيح و مناسب داشته باشد مي تواند بهتر عمل کند.
بارت با تاکيد کرد بر اينکه راه پيشرفت تيم ملي روئينگ ايران فقط تمرين مي باشد ادامه داد: با وجود اينکه ايران در رشته روئينگ کم تجربه است ،توانسته در سطح آسيا پيشرفت خوبي داشته باشد ولي از سطح جهاني فاصله دارد و بايد با برنامه ريزي مناسب خود را در سطح آسيا و جهان مطرح نمايد.
سرمربي جديد تيم ملي روئينگ بانوان بيان کرد: حضور 2ورزشکار ايراني در المپيک پکن بعد از کمتر از 2سال تمرين نشان از استعدادبالاي ورزشکاران ايراني در اين رشته است.
بارت در توصيف کشورهاي شاخص روئينگ دنيا گفت: نتايج المپيک نشان مي دهد که انگلستان از قدرتهاي روئينگ دنياو در رشته 8نفره آمريکاي شمالي را از قدرتها هستند. ضمن اينکه تيم ملي چين نيز با توجه به جمعيت فراوانش عملکرد خوبي داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.