رشته بادباني را به زودي در استان راه اندازي خواهيم کرد

رئيس هيات قايقراني استان گلستان گفت: با توجه به بسترها و منابع طبيعي استان آمادگي داريم تا علاوه بر آبهاي آرام و روئينگ به زودي رشته بادباني را هم در استان فعال کنيم.
سيد عباس حسيني که از سال 84 رئيس هيات قايقراني استان است، نقش دنيامالي را در پيشرفت قايقراني بسيار موثر دانست و اظهار داشت: بعد از حضور دنيامالي قايقراني مسيري رو به رشدي را پشت سر گذاشت و اين پيشرفت همچنان ادامه دارد.
وي هدف هيات قايقراني گلستان را گسترش قايقراني در سطح استان دانست و افزود: شهرستان هاي مستعد قايقراني استان را فعال کرديم و با جذب استعدادها و جوانان علاقه مند و سرشار از انرژي سعي مي کنيم تا با آموزش آن ها پشتوانه خوبي براي تيم هاي ملي باشيم و همچنين قايقراني که ورزش مفرحي است را به عنوان يک ورزش همگاني در استان فعال کنيم.
حسيني سال 89 را سال خوبي براي هيات قايقراني استان دانست و ادامه داد: سال خوب و پرکاري را پشت سر گذاشتيم و همچنين تيم منتخب گلستان در يک دوره مسابقات بين المللي در تاجيکستان شرکت کرد و توانست عنوان قهرماني را کسب کند.
وي در خصوص تعداد ورزشکاران فعال استان بيان کرد: 175 قايقرانان سازمان يافته زير نظر 17 مربي در استان فعاليت مي کنند و با اعزام افراد به کلاس هاي مربيگري و داوري تلاش مي کنيم نيروي تخصصي استان را افزايش دهيم.
حسيني امکانات و تجهيزات قايقراني استان را مناسب دانست و در خصوص همکاري اداره تربيت بدني استان تصريح کرد: تربيت بدني همکاري خوبي در حد توانش با ما دارد اما براي پيشرفت در قايقراني نياز به بودجه و منابع مالي بيشتري است.
وي ادامه داد: ما ورزشکاران، مربيان و علاقه مندان را جذب مي کنيم و امکانات خوبي هم در اختيار داريم اما براي نگه داري آن ها منابع مالي مناسبي نداريم و آن ها خيلي زود از قايقراني خداحافظي مي کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.