به دنبال پشتوانه سازي براي تيم ملي هستيم

سرمربي تيم ملي روئينگ آقايان در رده سني جوانان با اشاره به شناسايي 8 قايقران در رده هاي سني زير 23 سال و جوانان از طريق تست استعداديابي اظهار داشت: پس از بازگشت از مسابقات قهرماني جوانان آسيا در چين طي صحبتي که با رئيس و دبيرکل فدراسيون داشتم قرار شد که براي پشتوانه سازي تيم ملي اقدام به شناسايي افراد مستعد در سراسر کشور کنيم.
طاهر کبوتري ادامه داد: با موافقت مسئولان فدراسيون اين کار به سرعت انجام شد و به اتفاق جواد محمدي به استان ها رفتيم و در هر استان بهترين نفرات انتخاب شدند. اين نفرات براي انجام تست نهايي هفته گذشته 28 آبان ماه در درياچه آزادي گردهم آمدند و در پايان 5 نفر در بخش جوانان و 3 نفر در بخش زير 23 را انتخاب کرديم که به اردوي تيم ملي جوانان اضافه شدند. يک مرحله اردوي جوانان برگزار شده و از 4 آذر ماه دور جديد تمرينات در مريوان آغاز خواهد شد.
وي تصريح کرد: البته اين نفرات به نحوي انتخاب شدند که تا 3 سال ديگر مي توانند در اين رده سني فعاليت کنند. در کل نگاه ما براي چندين سال آينده است که بتوانيم تيم ملي روئينگ قدرتمندي تشکيل دهيم.
سرمربي تيم ملي روئينگ جوانان با اشاره به عدم حضور روئينگ سواران در رده هاي پايه تاکيد کرد: متاسفانه پس از اولين سال هاي ورود روئينگ به ايران استعداديابي انجام نشده و پشتوانه خوبي براي تيم هاي بزرگسالان نداريم. تلاش کرديم با شناسايي افراد مستعد روند به نحوي پيش رود تا طي 5 سال آينده يک تيم خوب در اختيار مربيان رده سني بزرگسالان قرار گيرد.
کبوتري در پايان تصريح کرد: خوشبختانه مسئولين فدراسيون ديد خوبي نسبت به استعداديابي دارند و اميدواريم با ادامه اين روند بتوانيم نتايج خوبي را طي سال هاي آتي در روئينگ شاهد باشيم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.