مربي ازبک روئينگ وارد ايران شد

شخرت گانيو مربي تيم ملي روئينگ ازبکستان به منظور مذاکره با احمد دنيامالي رئيس فدراسيون قايقراني جهت برعهده گيري تيم ملي روئينگ تک پاروي کشورمان ديروز 6 اسفندماه وارد تهران شده است.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، رشته تک پاروي روئينگ از جمله رشته هاي با سابقه اي است که به تازگي در کشور راه اندازي شده، کسب نتايج در خور توجه و روند رو به رشد ورزشکاران در اين فاصله کم از زمان راه اندازي و از سوي ديگر، مسابقات مختلفي از جمله قهرماني آسيا، قهرماني جهان و انتخابي المپيک در سال آينده مسئولين فدراسيون را واداشت تا با به خدمت گرفتن يک مربي خارجي بتواند فاصله اين رشته را با رقيبان در سطح آسيا کم کرده و خود را براي مسابقات انتخابي المپيک که سال آينده در اسلواني برگزار مي شود آماده رويارويي با حريفان نمايد. تيم روئينگ تک پاروي کشورمان که در بازيهاي آسيايي گوانگجو با مربي ايراني خود شرکت کرده بود توانست با فاصله کمي از تيم هاي مطرح و باسابقه آسيايي از خط پايان عبور کند اما حضور وتلاش اين تيم و روند رو به رشد آنان مسئولين فدراسيون را مجاب کرد تا سرمايه گذاري بيشتري بروي اين رشته کرده و اميدوار به دنبال کسب نتايج موفق تري باشند.
شخرت گانيو 51 ساله مربي تيم ملي روئينگ ازبکستان تحصيلات خود را در رشته تربيت بدني و ورزش در موسسه تربيتي ازبک تاشکند در سال 1982 به پايان رسانده است. وي دارنده بالاترين سطح مربيگري در روئينگ از مدرسه عالي مربيان موسسه فرهنگي تربيت بدني لنين مسکو مي باشد. شخرت گانيو از سال 1991 سرمربي تيم ملي ازبکستان است و قايقرانان تيم ملي ازبک با مربيگري وي توانستند در مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا 2002 در هند 2 طلا و 1 نقره، بازي هاي آسيايي کره 2002 2 نقره و 2برنز، قهرماني آسيا 2005 هند 2 برنز، بازيهاي آسيايي 2006 دوحه 1 طلا، قهرماني نوجوانان آسيا 2009 يک نقره و بازيهاي آسيايي 2010 گوانگجو نيز مدال برنز کسب کنند. وي همچنين جوايز آموزش مردم را در سال 2007 و مربي پرافتخار جمهوري ازبکستان را در سال 1998 از آن خود کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.