سايت مرکزي قايقراني استان را عيد نوروز در چابهار راه اندازي خواهيم کرد

رئيس هيات قايقراني استان سيستان و بلوچستان گفت: تا سال گذشته قايقراني در استان به صورت انحصاري در اختيار برخي ارگان ها بود اما با فعاليت هاي انجام شده ظرف چند ماه گذشته اين ورزش را عمومي کرديم و هم اکنون جوانان علاقمند مي توانند از امکانات هيات استفاده کنند.
سعيد علي بزرگزاده که از مهرماه امسال رياست هيات را به عهده گرفته است افزود: مکان هاي قايقراني تا چند ماه گذشته در محل هايي بود که عموم جوانان نمي توانستند از آنها استفاده کنند و ما با راه اندازي 2 سايت قايقراني براي آقايان و بانوان اين امکان را فراهم کرديم که افراد علاقه مند بتوانند از آن ها استفاده کنند.
وي ادامه داد: قايق هايي که از قبل داشتيم از بين رفته بود و با حمايت فدراسيون و تربيت بدني استان قايق هاي جديدي را خريداري کرديم و در اختيار قايقرانان قرار داديم.
بزرگزاده از آماده شدن سايت مرکزي قايقراني استان در عيد نوروز خبر داد و اظهار داشت: فضايي را در کنار پارک الغدير چابهار در اختيار گرفتيم و اميدواريم در عيد نوروز آن را افتتاح کنيم.
رئيس هيات قايقراني سيستان و بلوچستان در خصوص استعداديابي در استان گفت: با همکاري آموزش و پرورش يک دوره استعداديابي بين 1500 نفر برگزار کرديم و در حال حاضر 500 قايقران فعال با ميانگين سني 16 سال در استان داريم.
بزرگزاده ادامه داد: همچنين آبانماه سال گذشته کلاس مربيگري در استان برگزار کرديم و 30 مربي آقا و خانم گواهينامه مربيگري دريافت کردند.
وي هدف هيات قايقراني سيستان و بلوچستان را گسترش قايقراني در سطح استان دانست و افزود: قصد داريم قايقراني را در شهرستان هاي فعال شده گسترش دهيم و ظرفيت هاي ديگر شهرستان ها را شناسايي کرديم و به زودي آن ها را نيز فعال خواهيم کرد.
بزرگزاده ادامه داد: تلاش مي کنيم قدم هايمان را محکم و با برنامه برداريم، ما استان محرومي هستيم و اميدواريم با حمايت فدارسيون و کمک هاي تربيت بدني استان قايقراني را در سيستان و بلوچستان گسترش دهيم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.