گام محکم روئينگي ها در روز نخست مسابقات

پاروزنان روئينگ کشورمان که امروز 23 آبان ماه در روز نخست بازيهاي آسيايي به مصاف حريفان خود رفتند، راهي مرحله نهايي و نيمه نهايي اين رقابتها شدند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، اولين روز از رقابتهاي قايقراني روئينگ بازيهاي آسيايي در مواد دو نفره سبک وزن و سنگين وزن جفت پاروي زنان و مردان، سبک وزن دو نفره جفت پارو مردان و چهار نفره تک پاروي مردان پيگيري شد که در نهايت نمايندگان کشورمان موفق به صعود به مرحله نهايي و نيمه نهايي شدند.
براين اساس، در ماده دو نفره سنگين وزن جفت پاروي مردان تيم ايران متشکل از سيد مجتبي شجاعي و عليرضا اتابکي با زمان 6:36.20 دقيقه در رده سوم ايستاد و راهي فينال A بازيها شد. در اين گروه سو و ژانگ از چين با زمان 6:23.38 دقيقه و نائورزالي و ديدريه از ازبکستان با زمان 6:31.77 دقيقه اول و دوم شدند.
در ماده سبک وزن دو نفره جفت پاروي بانوان نازنين ملائي و فاطمه خلج هدايتي با زمان 7:27.14 دقيقه در گروه خود سوم شد و جواز حضور در مرحله نيمه نهايي را کسب کرد. در اين مسابقه هوآنگ و پان از چين با زمان 7:10.25 دقيقه اول شدند و مستقيماً به فينال رسيدند و اياموتو و فوکوموتو از ژاپن با زمان 7:19.09 دقيقه دوم شدند و به نيمه نهايي راه يافتند.
در سبک وزن دو نفره جفت پاروي مردان عاقل حبيبيان و حسن جهانيان با زمان 6:44.85 دقيقه در رده سوم ايستادند و راهي مرحله نيمه نهايي شدند. در اين گروه ژانگ و سون از چين با زمان 6:27.81 دقيقه اول شدند و مستقيماً به فينال رسيدند و تاداچي و کوتاني از ژاپن با زمان 6:39.74 دقيقه دوم شدند و به نيمه نهايي راه يافتند.
در ماده چهار نفره مردان وجيد جوهري، فرزاد و فرهاد کربلايي و سعيد عادلي با زمان 6:34.47 دقيقه و با قرار گرفتن در رده ششم به مرحله نهايي راه يافتند. قايقرانان چين با زمان 6:02.44 دقيقه، هند با زمان 6:11.89 دقيقه و ازبکستان با زمان 6:21.10 دقيقه در رده هاي اول تا سوم جاي گرفتند.
فردا در ادامه اين رقابتها محسن شادي و طاهرکبوتري از شانس هاي کسب مدال ايران در مرحله مقدماتي ماده سبک وزن و سنگين وزن جفت پارو تک نفره، نسيم بن يعقوب در تک نفره سبک وزن زنان ، تيم سبک وزن چهار نفره بانوان و هشت نفره تک پاروي مردان در دور مقدماتي به مصاف حريفان آسيايي مي روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.