عمليات اجرايي احداث پيست بين المللي قايقراني آغاز شد

رئيس هيات قايقراني استان گيلان گفت: قديمي ترين هيات قايقراني در سطح کشور هستيم و تمام رشته ها در استان فعال هستند.
کريم شعباني که از سال 87 مسئوليت هيات قايقراني استان را به عهده دارد افزود: با توجه به بستر هاي آبي مناسب بسياري از شهرستان هاي استان در قايقراني فعال هستند بندر انزلي، رشت، منجيل، آستانه اشرفيه، لاهيجان، لنگرود، آستارا و صومعه سرا از جمله شهرستانهايي است که قايقراني در آن فعاليت دارد و تلاش مي کنيم قايقراني را در ديگر شهرستان ها راه اندازي کنيم.
وي ادامه داد: : با سفر هيات دولت به استان گيلان و پس از انجام مطالعات و مکان يابي در شهرستان انزلي کلنگ شروع عمليات اجرايي پيست بين المللي قايقراني توسط سعيدلو معاون محترم رئيس جمهور زده شد و ما با همکاري ديگر مسئولين در استان به شدت به دنبال ادامه کار هستيم.
وي همچنين افزود: هدف هيات اجرائي کردن سياست ها و برنامه هاي فدراسيون و گسترش و توسعه قايقراني با سازماندهي و پوشش هيات هاي قايقراني در سطح شهرستان هاي استان مي باشد که تا حد زيادي به اين مهم دست پيدا کرده ايم.
شعباني حضور تيم هاي استان را در مسابقات کشوري قدرتمندانه دانست و افزود: در تمام مسابقات کشوري که سال 89 توسط فدراسيون برگزار شد شرکت داشتيم و تقريبا در تمام مسابقات مقام هاي اول يا دوم را کسب نموديم و همچنين در مسابقات پيش رو نيز حرف هاي زيادي هم براي گفتن داريم.
وي در خصوص امکانات قايقراني هيات اظهار داشت: امکانات و تجهيزاتمان نسبتا خوب است اما با توجه به گستردگي رشته هاي قايقراني و فعاليت هيات هاي شهرستاني و استقبال و علاقه جوانان به اين رشته ورزشي نيازمند تجهيزات بيشتري هستيم و اميدواريم با مساعدت فدراسيون نيازهايمان را برطرف شود.
وي آمار افراد فعال در هيات را خيره کننده دانست و تصريح کرد: در استان گيلان 650 قايقران مرد و 475 قايقراني زن زير نظر 54 مربي استان فعاليت مي کنند و همچنين 12 داور فعال در استان داريم ضمن اينکه 8 نفر از مربيان ملي هم از گيلان هستند و 47 ورزشکار هم از استان در تيم هاي ملي حضور دارند.
شعباني همچنين افزود: براي توسعه قايقراني در سراسر استان، امکانات دريافتي از فدراسيون را بين باشگاه ها و هيات هاي شهرستان ها توزيع مي کنيم.
وي از برنامه هاي آتي هيات خبر داد و اظهار داشت: با همکاري آموزش و پرورش و تقويت باشگاه ها و هيات هاي شهرستان ها جوانان مستعد قايقراني را جذب و براي مربيان و داوران استان دوره هاي آموزشي برگزار خواهيم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.