رئيس سازمان تربيت بدني : با برنامه و تلاش مسئولان فدراسيون ، قايقراني پتانسيل کسب مدال هاي بيشتر رادارد

نشست آقاي دکترسعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني با مهندس احمد دنيامالي رئيس و اعضاي هيات رئيسه فدراسيون قايقراني با معرفي رشته قايقراني و بررسي برنامه هاي اين فدراسيون تشکيل شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني و اسکي روي آب، در اين جلسه آقايان دکتر سعيدلو.حميد سجادي ، مهرداد سراجي،حميد قاسمي،غلامعلي تاجيک،علي رغبتي، محمد حسن عالمي،بهرام افشارزاده به همراه دنيامالي رئيس فدراسيون قايقراني و اعضاي هيات رئيسه فدراسيون حضور داشتند.
در ابتداي اين جلسه مهندس دنيامالي ضمن معرفي اعضاي هيات رئيسه به توضيح در رابطه با رشته هاي قايقراني، وضعيت امکانات موجود، جايگاه قايقراني در آسيا و جهان، کرسي هاي کسب شده در فدراسيون هاي جهاني و آسيايي توسط مسئولان فدراسيون و عملکرد قايقرانان پرداخت.
وي در رابطه با جايگاه و وضعيت قايقراني ايران در آسيا و جهان گفت: يکي از برنامه هاي مهم ما در رشته روئينگ است زيرا با پيشنهاد مسئولان فدراسيون جهاني احتمالاً در گوآنگجو رياست فدراسيون آسيايي روئينگ به ايران داده مي شود. ضمن اينکه خوشبختانه با اعتمادي که به ما داشته اند تدوين برنامه 10 ساله روئينگ آسيا را نيز به ما داده اند که ما در بازيهاي آسيايي برنامه هاي خود را ارائه خواهيم کرد.
مهندس دنيامالي ادامه داد: در رشته دراگون بت موفق شده اين ميزباني مسابقات قهرماني جهان در سال 2013 را از آن خود کنيم. ضمن اينکه به عنوان نائب رئيس فدراسيون جهاني نيز منصوب شده ام.
وي بيان در خصوص رشته هاي آبهاي آرام و کانوپولو نيز بيان کرد: در رشته آبهاي آرام در اجلاسي که در مهرماه در تهران برگزار شد به عنوان نماينده قاره اي آسيا در فدراسيون جهاني انتخاب و عضو هيات رئيسه فدراسيون جهاني شدم، در اين اجلاس ميزباني مسابقات انتخابي المپيک 2012 لندن به ايران داده شد، همچنين در اين اجلاس امتياز ميزباني مسابقات قهرماني آسيا در رشته کانوپولو را در سال 2011 کسب کرديم.
رئيس فدراسيون قايقراني در خصوص نياز فدراسيون به مربي در رشته هاي مختلف تصريح کرد: به تازگي با يک مربي در رشته هاي RSX و ميسترال در رشته بادباني مذاکره کرده ايم و براي رشته هاي اسلالوم و روئينگ بانوان نيز به دنبال مربي هستيم.
مهندس دنيامالي همچنين در رابطه با مسابقات گوآنگجو گفت: براي موفقيت در اين بازيها يکي از کارهايي که انجام خواهيم داد برگزاري اردوهاي رشته هاي مختلف در سواحل شمالي و جنوبي مي باشد تا به دليلي شباهت آب و هواي اين سواحل با گوآنگجو ورزشکاران از اين لحاظ دچار مشکل نشوند. براي به خدمت گرفتن مربي به دنبال مربيان چيني يا مربياني که با چيني ها کار کرده اند و شناخت کافي از آنها دارند، هستيم. اختصاص جايزه 50 هزار دلاري به مربياني است که ورزشکارانشان مدال طلا مي گيرند و به عقيده من اين مسئله باعث بالا رفتن انگيزه ها خواهد شد، از اقدامات صورت گرفته ديگر مي باشد.
وي ضمن اشاره به راه اندازي آکادمي ملي قايقراني افزود: در اين رابطه باور ما اين است که بحث هاي آموزشي، پژوهشي و اندازه گيري در مقياس قهرماني را به صورت حرفه اي تر انجام دهيم.
در ادامه رسول محمدصادقي معاون برنامه ريزي نيز با تشريح سند چشم انداز 10 ساله فدراسيون گفت: اين سند از سال 86 تهيه شده است که در آن تا سال 96 برنامه ها تدوين و هزينه ها برآورد شده است.
محمدصادقي در خصوص تاسيس پيست بادباني و اسلالوم خاطر نشان کرد: مراحل طراحي اوليه پيست اسلالوم در درياچه آزادي انجام شده است، براي راه اندازي پيست بادباني نيز به بودجه نياز داريم که در نهايت در يکي از شهرهاي بوشهر ، نوشهر ، بندرعباس اين پيست را تاسيس کنيم.
طي پيشنهاد مهندس دنيامالي مقرر شد طرح جدايي رشته اسکي روي آب از فدراسيون قايقراني و فعاليت آن به صورت انجمن به آقاي دکتر سعيدلو داده شود تا تصميم نهايي در اين زمينه اتخاذ گردد.
معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني گفت :بابرنامه ها وتلاش مسئولان ،قايقراني پتانسيل کسب مدال هاي بيشتري در سطح جهان رادارد.
دکتر سعيدلو در جلسه بررسي عملکرد فدراسيون قايقراني اظهار داشت :نيروي انساني و مديريت دو رکن مهم در جامعه ورزش کشورمان است که بايد بسيار بادقت و کارشناسي شده از آن استفاده کرد مخصوصا در رشته قايقراني که قدرت وتمرکز حرف اول را مي زند وجوانان ايراني مي توانند باتوجه به پتانسيلي که دارند بيشتر به سکو هاي افتخار فکر کنند.
وي افزود :با برنامه وتلاش مسئولان فدراسيون قايقراني پتانسيل کسب مدال هاي بيشتر را در عرصه هاي مختلف جهاني داريم.
دکتر سعيدلو ادامه داد:داشتن مربي خوب در قايقراني بسيار مهم است البته در حال حاضر مربيان خوبي با فدراسيون قايقراني همکاري مي کنند که بايد از تمام تجربيات آنها استفاده کرد.
وي خاطر نشان کرد:خدمت به ورزش فقط عشق و علاقه مي خواهد ، بااستفاده از جوانان پر قدرت وبا انگيزه ، متخصصان و کارشناسان مي توان به موفقيت بيشتر رسيد.
دکتر سعيدلو همچنين ضمن تاکيد برگسترش ورزش بانوان در قايقراني خاطر نشان کرد :برنامه ويژه اي براي بانوان در رشته قايقراني داريم تا بانوان ايران اسلامي بتوانند سکوهاي جهاني را کسب وبراي ورزش کشورمان افتخار آفرين باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.