اگر 2 گل بيشتر مي زدم آقاي گل هم مي شدم

نريمان منوچهرنيا دروازه بان تيم ملي و نفت فلات قاره که امسال موفق شد به همراه تيمش مقام قهرماني ليگ برتر کانوپولو را از آن خود کند، عنوان بهترين دروازه بان را نيز کسب کرد.
منوچهرنيا که 24 سال دارد و از سال 82 در کانوپولو فعاليت مي کند در خصوص انتخاب پست دروازه باني گفت : از همان ابتدا که قايقراني را آغاز کردم به دروازه باني علاقمند شدم. به نظرم دروازه باني مهمترين و حساس ترين پست کانوپولو است، يک دروازه بان بايد حواسش به همه جا باشد و اشتباه خط دفاع و حمله را جبران کند.
به گفته وي تمرينات يک دروازه بان از نظر بدنسازي و تمرين در داخل آب با بازيکنان ديگر فرقي نمي کند ولي يک دروازه بان بايد قد و دستان بلندي داشته باشد.
وي با بيان اين مطلب افزود: البته من تمريناتي را از جمله سرعت و عکس العمل سريع و برگشت به موقع را يک از خصوصيات يک دروازه بان خوب است به صورت انفرادي يا با مربي انجام مي دهم ، ضمن اينکه فيلم مسابقات جهاني را تهيه و نگاه مي کنم و در مسابقات برون مرزي هم تکنيک هاي دروازه بانها را زير نظر مي گيرم تا از تکنيکهاي روز دنيا عقب نمانم.
منوچهرنيا بيان کرد: البته کار يک دروازه بان تنها دفاع و گل نخوردن نيست بلکه مي تواند در حمله نيز شرکت کند. من امسال 8 گل به ثمر رساندم و آقاي گل مسابقات 9 گل، اگر من 2 گل بيشتر مي زدم مطمئنا آقاي گل مسابقات هم مي شدم.
وي که رقيب جدي براي خود نمي بيند گفت: دروازه باني بسيار سخت است و به همين دليل ما دروازه بان خوب در ايران کم داريم. باوجود اينکه هر تيم براي خود يک نفر را به عنوان دروازه بان دارد ولي دروازه بان مطرح خيلي کم است. من هم در تيم باشگاهي که اصلا رقيبي ندارم و در تيم ملي هم هر کس که بهتر باشد بازي مي کند.
منوچهرنيا در خصوص انتخابش به عنوان بهرين دروازه بان ليگ بيان کرد: خوشبختانه با تجربه اي کسب کردم موفق شدم کمترين گل را بخورم و اين عنوان را کسب کنم . البته تمرينات مستمر زير نظر مربيان هم بي تاثير نبود.
وي الگوي خود را عليرضا آبش زاده بازيکن اسبق تيم ملي و مربي تيم کانوپولو نوجوانان دانست و تصريح کرد: عليرضا آبش زاده که پسر عمه ام نيز است در اين راه مشوق و الگوي خوبي براي من است ضمن اينکه آقايان ثمري، مهدوي نيا و سهرابيان نيز مربيان من هستند و من از هر کدام چيزي ياد گرفته ام.
بهترين دروازه بان ليگ برتر با مثبت ارزيابي کردن عملکرد داوران در خصوص سطح کيفي اين رقابتها گفت: سطح مسابقات امسال بسيار بالا بود ولي هرسال معمولا رقابت بين چند تيم است که امسال نيز به همين منوال بود و برد تيمها شانسي نبود. به نظر من اگر ليگ به همين ترتيب ساپورت شود، اسپانسر و پخش زنده داشته باشد سطح کيفي آن بالاتر خواهد رفت.
منوچهرنيا که با منطقه اي برگزار کردن مسابقات چندان موافق نبود ادامه داد: با وجود اينکه تعداد بازيها بسيار کم شده وتيم ها مي توانند تمرکز بيشتري داشته باشند ولي با اين وضعيت ميزباني از اکثر تيمها گرفته شده که اين مسئله چندان خوشايند نيست. البته جدول بنديها بسيار خوب بود . اگر مسابقات با همين جدول بندي ولي به صورت رفت و برگشت انجام شود نتيجه بسيار بهتر خواهد بود. استانهاي مختلف پتانسيل بالايي در کانوپولو دارند و با اين کار آنها نيز مي توانند ابراز وجود کنند.
وي در خاتمه صحبتهايش در پاسخ به اين سوال که ” تا چه زماني قايقراني را ادامه خواهيد داد؟” گفت : تا جايي که بتوانم براي کانوپولو مفيد باشم ادامه مي دهم. ضمن اينکه تيم هاي اول جهان بازيکنان 34 يا 35 ساله نيز دارند و من نيز مي توانم تا چند سال ديگر ادامه دهم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.