کار سختي تا بازيهاي آسيايي پيش رو داريم

مربي تيم ملي روئينگ مردان در خصوص رقابت هاي کاپ آسيايي روئينگ اظهار داشت: سطح مسابقات بسيار خوب بود چراکه در مواد مختلف نسبت به قهرماني آسيا، تعداد ورزشکاران افزايش داشت و در بعضي مواد 2 برابر شده بود. البته بعضي تيم ها 2 يا 3 قايق در هر ماده شرکت داده بودند که اين خود باعث افزايش سطح رقابت مي شد چون اين تعداد قايق براي رقابت و انتخاب نهايي آمده بودند.
محمدعلي قرائت ادامه داد: مثلا تيم ژاپن در تکنفره سبک وزن 3 قايق داشت که رقباي هم بودند. نفر اول اين تيم که در نهايت صاحب مدال طلا شد کسي بود که رقيب ژاپني محسن شادي در گوانگجو را پشت سر گذاشته و موفق شده بود به عنوان نفر اول در اين مسابقات شرکت کند. ديگر قايقرانان ژاپني هم در دونفره مدال بازيهاي آسيايي داشتند.
وي بيان کرد: با تمام اين احوال نتايج بچه ها بسيار درخشان بود. البته نبايد مغرور شويم و کار ما تازه پس از کسب اين مدال ها شروع شده و تا بازيهاي آسيايي راه سختي پيش رو داريم. سطح بازيهاي آسيايي با اين رقابت ها بسيار متفاوت است و بايد در بهترين شرايط به مسابقات اعزام شويم.
قرائت در مورد مسابقات قايق چهارنفره تصريح کرد: در چهارنفره نيز براي اولين بار در سطح آسيا 11 قايق حضور داشتند. بچه ها در ژاپن تايم 6:07 را ثبت کردند در حالي که رکورد قهرماني آسياي سال گذشته آن ها 6:21 بود و بچه ها در شرايط آمادگي حداکثر 80 درصدي 14 ثانيه تايم بهتري زدند. من با شرايط بچه ها در چهارنفره کاملا آشنا هستم چون همه آن ها شاگردانم هستند و از پايگاه قهرماني و پايه، روئينگ را با خودم شروع کردند.
مربي تيم ملي روئينگ مردان تشريح کرد: البته ما در پيست 1000 متر تمرين کرديم و به دليل اينکه قايق نداشتيم تنها 14 روز با قايق چهارنفره تمرين کرديم و قطعا در اينچئون شرايط بهتري خواهيم داشت.
قرائت ضمن ابراز رضايت از وضعيت بچه ها در اين مسابقات عنوان کرد: ژاپن يک ديدار تدارکاتي بسيار عالي بود و توانستيم نقاط ضعف و قوتمان را بشناسيم و تحليل خوبي از شرايط رقبا داشته باشيم. ولي کار اصلي تازه شروع شده و بايد براي موفقيت، بيشتر تلاش کنيم. البته شرايط ما با رقبا فرق مي کند چراکه آن ها با تمرين در پيست استاندارد به آمادگي بالايي تاکنون دست پيدا کردند، اما ما با حضور در ديدارها و اردوهاي تدارکاتي، تمرينات اصلي مان تازه آغاز شده است. به همين دليل تا بازيهاي آسيايي در اوج آمادگي ، به بالاترين سطح خواهيم رسيد.
وي در خصوص مسابقات پيش روي تيم ملي روئينگ تاکيد کرد: 3 رقابت تدارکاتي ديگر و يک اردوي برون مرزي در نظر داريم که با هماهنگي فدراسيون به آن ها خواهيم رفت. چون در کشور پيست استاندارد روئينگ نداريم مسابقات و اردوهاي برون مرزي، نقش بسزايي در آمادگي ما خواهد داشت.
مربي تيم ملي روئينگ مردان خاطرنشان کرد: 3 ماه است که با تيم روئينگ مردان کار مي کنم. در اين مدت هم تست ها و هم گفته هاي بچه ها نشان مي دهد که پيشرفت محسوسي داشتند. اين پيشرفت تا بازيهاي آسيايي ادامه پيدا مي کند و قطعا شاهد نتايج درخشاني در اينچئون خواهيم بود.
قرائت در پايان با اشاره به حضور قايقرانان در اروميه اشاره کرد: بلافاصله بعد از بازگشت از ژاپن به اروميه مي رويم و تمرينات را به حضور همه بچه ها دنبال خواهيم کرد. کار سختي پيش رو داريم و اميدوارم با حمايت مسئولين فدراسيون برنامه ها به نحو مطلوب انجام شود و به اهدافي که تعيين شده دست پيدا کنيم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.