اسبقيان: ديگر به مدال مسابقات قهرماني آسيا فکر نمي کنيم، فقط المپيک

اولين جلسه ستاد بازيهاي آسيايي اينچوآن کره جنوبي صبح امروز 22 خردادماه با حضور اعضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، در جلسه امروز که در پي ارسال نامه کميته ملي المپيک مبني بر پيش بيني تعداد مدالهاي دريافتي از بازيهاي آسيايي 2014 اينچوآن کره برگزار شد، سيد محمد شروين اسبقيان سرپرست فدراسيون، ناصر طالبي سرپرست دبيري فدراسيون، مسعود مهدوي نيا سرپرست کميته آبهاي آرام، مصطفي ثمري سرپرست کميته اسلالوم و آبهاي خروشان، بابک فرزام خواه سرپرست کميته روابط عمومي، مرتضي محرابي سرپرست کميته داوران، ايرج اقليمي سرمربي تيم ملي آبهاي آرام ، افشين فرزام سرمربي تيم ملي روئينگ بانوان و کيميا خلعتبري کارشناس کميته بادباني حضور داشتند.
سرپرست فدراسيون در اين جلسه بيان کرد: ارسال اين نامه از سوي کميته ملي المپيک براي ما فقط ارسال آمار و ارقام نيست بلکه به معناي انجام کار بيشتر خواهد بود. ضمن اينکه وزارت ورزش نيز بودجه فدراسيون ها در سال 91 را به رشته هاي المپيکي اختصاص داده است و توجه بيشتر مسئولان وزارت ورزش بر روي رشته هاي المپيکي مي باشد.
ضمن مهم دانستن مدال مسابقات قهرماني آسيا گفت: تمام دنيا قايقراني ايران را پس از موفقيت در المپيک و بازيهاي آسيايي خواهند شناخت به همين خاطر ديگر به مدال مسابقات قهرماني آسيا فکر نمي کنيم و به دنبال موفقيت هاي بزرگتر و رسيدن به غيرممکن ها هستيم.
اسبقيان ادامه داد: البته به عقيده من هيچ غيرممکني وجود ندارد و ما مي توانيم با پي ريزي برنامه هاي اصولي، تمرکز و اجرايي کردن آنها به جايگاههاي بالاتري در سطح جهان دست پيدا کنيم.
وي يکي از اصول مهم رسيدن به اهداف مهم را کار گروهي دانست و بيان کرد: کساني که اهل ورزش هستند، اهميت کار گروهي را تشخيص مي دهند. گروهي انجام ندادن کار، به معني عدم استفاده از امکاناتي است که در اختيار داريم، کساني که قابليت قرارگرفتن در کنار ما و در يک گروه را دارند، با توانايي هاي مختلف خود، هر يک سرمايه بالقوه اي هستند که بي توجهي به آن ها عقلايي نيست.
اسبقيان افزود: بايد به اين باور برسيم که از گرد هم آمدن افراد، ايده هاي قوي و آراي محکم توليد مي شود و سبب مي شود که کميت و کيفيت کار انجام شده، بالاتر و بهتر از کار فردي باشد.
وي تصريح کرد: من نيز خود را از حضور و انجام کار گروهي جدا نمي دانم چراکه بر اين باور هستم که به عنوان يک هماهنگ کننده نه دستور دهنده وظيفه هماهنگي بين افراد متخصص را برعهده دارم و مطمئن باشيد هيچ تصميمي بر خلاف نظر کميته فني و تخصصي گرفته نخواهد شد.
سرپرست فدراسيون قايقراني همچنين حضور افراد متخصص را مهم ارزيابي کرد و گفت: اين مسئله بدون شک باعث بالا رفتن دقت در کار ، مهارت ، کيفيت و نوآوري خواهد شد و از بي‌نظمي به وجود آمده از فرو رفتن تخصص‌ها جلوگيري مي‌کند به خصوص اگر کشمکش ناشي از تضاد باشد. ضمن اينکه بايد بدانيم که مسئوليتها امانتي در دست ما است و مي بايست يک روز پاسخگوي اين امانت باشيم.
اسبقيان در ادامه توجه ويژه به بحث فرهنگي را مورد اهميت قرار داد و خاطر نشان کرد: فرهنگ و ورزش 2 مقوله موازي هستند و کشور ما با توجه به فرهنگ غني و اصيل ايراني- اسلامي از ديرباز قهرمانان و پهلوانان ورزشي بسياري را پرورش داده است.
وي اظهار داشت: ميادين ورزشي، مرکزي فرهنگي است زيرا شامل و حتي بيان کننده فرهنگ هاي همگاني است که به پيشرفت همبستگي اجتماعي کمک مي کند و جوانان، کساني که ما آنان را به عنوان طلايه دار زندگي فرهنگي مي شناسيم آن را درک مي کنند. بنابراين ورزشگاه مکاني جهت گردهمايي و تجمع جوانان از سراسر جهان و بين نسلها است.
سرپرست فدراسيون قايقراني ادامه داد: المپيک و پيکارهاي ورزشي به نوعي برخورد تمدن هاي گوناگون در يک عرصه بين المللي است . ما بايد با تربيت ورزشکاران و قايقرانان به طور خاص و اعزام آنان به مسابقات مختلف به ترويج فرهنگ اخلاقي کشورمان بپردازيم.
اسبقيان در خاتمه ضمن تشکر از احمد دنيامالي و تيم اجرايي سابق گفت: با اهميت دادن و اجرايي کردن اين موارد در کنار تمرينات مستمر و اعزامهاي مناسب قطعاً مي توانيم در گام اول در بازيهاي آسيايي اينچوآن کره و در گام بعدي در مسابقات المپيک 2016 براي کشورمان افتخار آفريني کنيم.
شايان ذکر است؛ در ادامه اين جلسه سرپرستان کميته هاي اجرايي و مربيان رشته ها برنامه هاي خود را اعلام کردند و مقرر شد تا پايان هفته جاري رنگ و تعداد مدالها در بازيهاي آسيايي 2014 کره از سوي کميته ها به کميته فني اعلام و پس از آن در اين رابطه تصميم گيري و به کميته ملي المپيک ارسال شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.