بايد نگاه‌ها به بانوان ورزشکار مثبت‌تر شود

ملي‌پوش تيم قايقراني اسلالوم بانوان گفت: بيشتر توجه مسئولان به مردان است و اگر به بانوان توجه بيشتر و مثبت‌تري صورت بگيرد، قطعا مدال‌هاي بيشتري هم در همه رشته‌ها به دست مي‌آوريم.

الهام صفاري در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با تاکيد بر لزوم توجه بيشتر مسئولان به بانوان ورزشکار، اظهار کرد: مسئولان بايد به قايقرانان بهاي بيشتري بدهند. مخصوصا بانوان قايقران اما بيشتر توجهات سمت مردان است. در حالي که زنان قايقران در برخي از مسابقات حضور بهتري داشته‌اند، بنابراين نگاه‌ها به خانم‌ها بايد مثبت‌تر شود.

ملي‌پوش تيم قايقراني اسلالوم بانوان درباره شرايط فعلي اردوها، تصريح کرد: وضعيت در هر اردو نسبت به اردوي قبل بهتر مي‌شود. سرمربي و کادر فني تيم ملي هم از شرايط موجود رضايت دارند و اميدوارم اين وضعيت در همه اردوها وجود داشته باشد و تا آغاز بازي‌هاي آسيايي به شرايط آرماني برسيم.

الهام صفاري همچنين درباره رقابت انتخابي براي اعزام به بازي‌هاي آسيايي گفت: چهار نفر براي حضور در بازي‌هاي آسيايي اينچئون انتخاب مي‌شوند که دو نفر در رشته C و دو نفر هم در رشته K اعزام مي‌شوند. در هر اردو کادر فني از ما تست مي‌گيرد و در اواخر ارديبهشت هم تست پاياني را مي‌دهيم و همه چيز مشخص مي‌شود که اميدوارم جزو نفرات اعزامي به بازي‌هاي آسيايي اينچئون باشم.

او درباره حريفان اصلي ايران در بازي‌هاي آسيايي، اظهار کرد: اين رشته براي اولين بار است که در يک مسابقه رسمي برگزار مي‌شود. کشورهاي ژاپن، کره و چين هميشه در قايقراني و در همه رشته‌ها عنوان دار هستند، آنها حتما سخت کار مي‌کنند. با توجه به مسابقاتي که در گذشته شرکت کرديم فکر مي‌کنم شانس زيادي براي موفقيت و کسب مدال داشته باشيم.

صفاري با اشاره به لزوم برگزاري اردوهاي تدارکاتي براي کسب موفقيت، گفت: اگر اردوهاي تدارکاتي بيشتري براي ما فراهم کنند تا ما بتوانيم روي نقاط ضعف و قوت‌مان کار کنيم و حتي با ديگر تيم‌هاي قوي اردوي مشترک برگزار کنيم راه براي کسب موفقيت هموارتر مي‌شود.

او در پايان گفت: اسلالوم يک رشته نوپا در قايقراني است و در کشور ما هم به تازگي ورود پيدا کرده است. با اين حال اگر اين ورزش شناخته تر شود استعدادهاي زيادي براي به دست آوردن مدال‌هاي بين‌المللي در کشور ما وجود دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.