تمام نفرات تيم از طريق استعدايابي جذب شده اند

تيم کانوپولوي هيات قايقراني آذربايجان شرقي دو سال است که در ليگ دسته يک کشور حضور پيدا مي کند، اين تيم در دومين دوره حضور خود و با جذب جوانان مستعد استان از طريق استعدايابي توانسته است به جمع 6 تيم برتر ليگ دسته يک راه پيدا کند. هفته آخر ليگ دسته يک با رقابت 6 تيم برتر پنجشنبه 25 فروردين برگزار خواهد شد و آذربايجان شرقي در اين روز براي کسب مقام هاي اول تا ششم به مصاف حريفان خود خواهد رفت.
مربي تيم هيات قايقراني آذربايجان شرقي گفت: تيم ما متشکل از جواناني است که با کمک آموزش و پرورش استعداديابي کرده ايم.
ناصر وطن خواه اظهار داشت: آذربايجان شرقي جوانان مستعد زيادي دارد که در صورت حمايت بيشتر مي توانند در غالب تيم هاي مختلف قايقراني در رقابت با ديگر استان ها شرکت کنند.
وي افزود: 3 سال پيش با همکاري آموزش و پرورش اقدام به استعدايابي در مدارس کرديم و در مرحله اول 15 نفر براي انجام تست هاي آمادگي جسماني انتخاب شدند. از اين تعداد 20 نفر در نهايت براي تمرينات تخصصي انتخاب شدند که در حال حاضر 15 نفر به صورت ثابت در تمرينات شرکت مي کنند.
وطن خواه ادامه داد: در اين دوره از رقابتها به طور کامل از جوانان استعداديابي شده استفاده کرديم و متوسط سن تيم ما 18 سال است.
وي از کمبود امکانات در استان آذربايجان شرقي خبر داد و بيان کرد: ما در طول سال به طور متوسط هفته اي 2 جلسه تمرين مي کنيم ولي در بعضي موارد ممکن است چند ماه محل تمرين نداشته باشيم.
مربي تيم هيات قايقراني آذربايجان شرقي تصريح کرد: متاسفانه تربيت بدني استان حمايت خوبي از ما نمي کند در حالي که کانوپولو مي تواند با جذب جوانان مستعدي که در استان هستند براي آذربايجان و حتي براي کشور افتخار آفرين باشد.
وي تمرينات مستمر را عامل مهم در موفقيت تيم ها در ليگ عنوان کرد و افزود: براي موفقيت در ليگ بايد تمرينات مستمر و منظم برگزار کرد ولي ما به دليل کمبود امکانات و فضاي تمرين در موارد زيادي تمريناتمان تعطيل مي شود.
وطن خواه ادامه داد: تمام تلاشمان را براي گرفتن بهترين نتيجه انجام خواهيم داد و با تمريناتي که انجام داده ايم فکر مي کنم عنوان دوم يا سوم را بتوانيم کسب کنيم.
وي موقعيت قايقراني آذربايجان شرقي را در کشور خوب توصيف کرد و ادامه داد: در رشته هاي مختلف در جايگاه خوبي نسبت به ديگر استان ها قرار داريم و در صورت داشتن امکانات مي توانيم پيشرفت بيشتري داشته باشيم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.