زنجان آماده ميزباني اردوهاي آمادگي تيم ملي قايقراني و مسابقات جهاني است

مدير کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: استان زنجان داراي سد بي نظيري در سطح دنيا مي باشد که آماده ميزباني اردوهاي تيم ملي و حتي مسابقات جهاني است.
به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان استان زنجان ؛ ايرج رحماني در مجمع انتخابات هيات قايقراني استان زنجان افزود: ورزش قايقراني در چند سال اخير رشد خوبي در کشور و در زنجان داشته است و با استعداديابي هاي مختلفي که در سطح کشور و استان زنجان برگزار مي شد ملي پوشان بسياري از سراسر کشور از جمله زنجان پرورش داده شد.
رحماني در ادامه گفت: رشته قايقراني علاوه بر شهر زنجان در شهرستانهاي تابعه آن فعاليت خوبي دارد و افتتاح سد گلابر شهرستان ايجرود که يکي از مصوبات دور سوم سفر رياست جمهوري بود تاثير بسياري خوبي در رشد و توسعه اين ورزش در استان زنجان داشته است.
مدير کل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به وجود سد گلابر در اين استان افزود: در اردوي آمادگي تيم ملي قايقراني کشور که با حضور مربي خارجي در اين سد برگزار شد ، به گفته اين مربي خارجي اين سد يکي از بزرگترين و بهترين سدهاي دنيا مي باشد که در هيچ جاي اروپا سدي به اين وسعت و به اين مسافت وجود ندارد که بدون شک فضاي بسيار مناسبي براي برگزاري مسابقات جهاني است.
ايرج رحماني گفت: سدگلابر به عنوان پايگاه قهرماني آبي مي باشد که کليه رشته هاي آبي همچون قايقراني و سه گانه مي توانند در آن تمرين کنند.
رحماني افزود: سه ماه پس از پايان مسابقات آسيايي گوانگژو ستاد راهبردي بازيهاي آسيايي 2014 کره جنوبي استان زنجان به رياست استاندار زنجان تشکيل شد که در آن چشم انداز ما کسب 30 سهميه و 15 مدال مي باشد که در اين بين در نظر گرفته اين ورزش قايقراني 3 سهميه و يک مدال داشته باشد که بدون شک دور از دسترس نيست.
وي همچنين گفت: استان زنجان با پتانسيل و ظرفيت هاي که از نظر جغرافياي و سدهاي آبي دارد اين قابليت را دارد تا اردوهاي تيم ملي فدراسيون و مسابقات را ميزباني کند تا فضاي مناسبي براي رشد و توسعه ورزش قايقراني کشور ايجاد شود.
گفتني است در ادامه مجمع محمد حسين فغفوري با کسب 13 راي از 19 راي ممکن از سوي اعضاي مجمع انتخابات هيات قايقراني استان زنجان به مدت چهار سال به سمت رئيس هيات قايقراني اين استان منصوب شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.