مي توانيم در اينچئون مدال بگيريم

قايقران تيم ملي روئينگ بانوان گفت: امکانات موجود قايقراني در ايران نسبتا مناسب است اما مي تواند بهتر از اين باشد. وسايل قايقراني ما به نسبت ديگر کشورها کمتر است.

مريم سعيدي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره تمرينات تيم ملي قايقراني بانوان براي بازي‌هاي آسيايي اظهار کرد: در حال حاضر تمرينات را با نظم و برنامه مناسب اجرا مي‌کنيم تا براي شرکت در کاپ جهاني آماده شويم. البته مسابقات اصلي ما چهار ماه ديگر در بازي‌هاي آسيايي اينچئون است که تمامي اين تدارکات براي حضور موفق در آن بازي ها انجام مي‌شود.

سعيدي درباره سطح آمادگي قايقرانان روئينگ گفت: تيم بانوان در اوج آمادگي نيست اما باز هم از شرايط راضي هستيم چرا که ما هنوز تمرينات و برنامه ها را کامل انجام نداده‌ايم تا به درصد بالايي از آمادگي برسيم. مطمئنا تا آغاز بازي‌هاي آسيايي به آن ميزان آمادگي مورد نياز خواهيم رسيد تا در اينچئون نتايج خوبي را به دست بياوريم.

او درباره نتايج بانوان در کاپ آسيايي ژاپن تصريح کرد: در ماده چهارنفره تيم ما موفق به کسب يک مدال برنز شد اما با توجه به تمرينات، انتظار بيشتري داشتيم و فکر مي‌کرديم نتايج بهتري را بدست مي‌آوريم. اين مسابقات هميشه از سطح پايين تري برخوردار بود اما در اين دوره شاهد اين بوديم که تيم ها با قدرت زيادي به اين رقابت‌ها آمده بودند. ماده تخصصي ما چهارنفره سبک وزن است اما دراين دوره در سنگين وزن شرکت کرديم و با حريفاني مسابقه داديم که به صورت تخصصي با قايق‌هاي سنگين وزن کار مي‌کردند که همين موضوع مدال برنز ما را با ارزش‌تر مي‌کند.

قايقران تيم ملي بانوان درباره حضور در کاپ جهاني فرانسه گفت: اواخر خرداد ماه براي شرکت در کاپ جهاني فرانسه به اين کشور سفر مي‌کنيم و بعد از آن هم بايد خودمان را براي مسابقات زير 23 سال که قبل از بازي‌هاي آسيايي در ايتاليا برگزار مي‌شود آماده کنيم.

سعيدي درباره بازي‌هاي آسيايي اينچئون تصريح کرد: دراين رقابت ها تيم هاي قدرتمند آسيا مثل ژاپن، کره، قزاقستان و چين حضور دارند و هيمن هم سبب شده است در تمام دوره ها شاهد مسابقات سطح بالايي باشيم. ما هم تمام تلاشمان را انجام مي دهيم تا بتوانيم علاوه بر حضور خوب مدال هم کسب کنيم چرا که براي ما کسب مدال خيلي مهم است و من باور دارم که مي‌توانيم مدال بگيريم.

او درباره امکانات موجود براي قايقرانان روئينگ ايران اظهار کرد: امکانات در حال حاضر خوب است اما به نظرم مي توانست بهتر از اين هم باشد. در آخرين مسابقه اي که در ژاپن شرکت کرديم ديديم که تيم هاي باشگاهي ژاپن بيشتر از فدراسيون ايران وسايل و تجهيزات قايقراني داشتند. من نمي‌گويم که ما اين امکانات را نداريم اما وسيله هاي ما به نسبت ديگر کشورها کم است.

مريم سعيدي در پايان درباره حمايت‌هاي فدراسيون تصريح کرد: خوشبختانه فدراسيون تمام تلاشش را براي برگزاري هرچه بهتر اردوهاي تيم ملي انجام مي‌دهد و تمامي امکانات را در اختيار ما مي‌گذارد تا در راستاي آماده‌ سازي براي بازي‌هاي آسيايي مشکلي سر راهمان نباشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.