کميته ملي المپيک ايران بايد به دفاع از فدراسيون قايقراني برخيزد

کارشناس خبره وزارت ورزش و جوانان با اشاره به نامه تهديد آميز کميته بين المللي المپيک به کميته ملي المپيک ايران وتهديد فدراسيون قايقراني به تعليق فعاليت هاي آن گفت: در اين شرايط کميته ملي المپيک ايران مي تواند نقش مهمي ايفا کند و بايد به دفاع از فدراسيون قايقراني برخيزد.
ناصر طالبي به ايرنا افزود : کميته ملي المپيک ايران از بيت المال بودجه دريافت مي کند و دراين شرايط که افرادي تلاش دارند، ورزش کشورمان را به زير سوال برده ودر شرايط دشواري قرار دهند، بايد به دفاع از آن برخاسته و از منافع ملي در قبال اين هجمه شديد دفاع کند.
وي گفت: بايد پرسيد که چرا نامه هاي رييس فدراسيون بين المللي آبهاي آرام در رشته کانو فقط به رييس برکنار شده و مسوول سابق روابط بين الملل اين فدراسيون ارسال مي شود و سپس از رسانه ها سر در مي آورد.
طالبي با اشاره به تاثيرات بسيار منفي اين خبرها بر روي قايقرانان اعزامي به المپيک افزود : در چند روز گذشته رواديد قايقرانان المپيکي رويينگ کشورمان جهت حضور در پرتغال صادر شده و همچنين دعوتنامه هايي از بلاروس و اسپانيا دريافت کرده اند.
وي باطرح اين سوال که چرا برغم ادعاي برخي ها مبني بر تعليق فدراسيون قايقراني ايران دريک ماه گذشته وسياه نمايي عليه اين فدراسيون هفت دعوتنامه به کشورهاي آلمان، لهستان ، مجارستان و روسيه دريافت کرده ايم، گفت: البته شرکت در اين مسابقات را مربيان به دليل نزديکي به المپيک مناسب تشخيص ندادند.
طالبي گفت:چرا رييس فدراسيون بين المللي کانو به خوداجازه مي دهد که درنامه هايش به مسوولان ورزش کشوروکميته ملي المپيک زماني براي برگزاري مجمع و انتخاب رياست فدراسيون قايقراني مشخص کند ومسوولان کميته ملي المپيک به عنوان نهاد ورزشي مرتبط کشورمان با نهادهاي بين المللي در اين باره سکوت مي کند.
اين کارشناس، اين اقدام فدراسيون بين المللي کانو را دخالت در امور ورزش ايران دانست و گفت : فدراسيون هاي بين المللي کارشان جنبه نظارتي دارد و نبايد در امور داخلي فدراسيون هاي کشورها دخالت کنند.
رئيس فدراسيون بين المللي کانو روزچهارشنبه گذشته با ارسال نامه اي به وزير ورزش ايران اعلام کرد که ورزشکاران ايران تنها با تاييد رييس برکنار شده فدراسيون قايقراني مجاز به شرکت در المپيک لندن هستند.
درسراسراين نامه، فدراسيون بين المللي کانو تاکيد دارد که رئيس فدارسيون قايقراني ايران از نظر آنها همچنان رييس برکنار شده است واين فدراسيون در صورتي مي تواند فعاليت هاي خود را ادامه دهد که زير نظر وي باشد.
به اين ترتيب آرزو حکيمي و احمدرضا طالبيان ، دوقايقراني که سهميه کانوي المپيک راگرفته اند، نياز به تاييد رئيس برکنار شده فدراسيون قايقراني براي حضور در اين بازي ها دارند.
وزارت ورزش و جوانان ايران ديروز اعلام کرد که با جديت اين موضوع را پيگيري مي‌کند و به اين تصميم فدراسيون بين المللي کانو اعتراض دارد.
رئيس سابق فدراسيون قايقراني، تا سال 88 معاون فني عمراني شهرداري تهران بود. او از سال 83 تا قبل از برکناري در خرداد91 ، نماينده قايقراني ايران در مجامع بين المللي بود.
وي پيش از استعفاء ازمعاونت فني و عمراني شهرداري درسال 88، يکي از مديران دو شغله بود.
به نظر مي رسد که ارتباطات نزديک وي با فدراسيون بين المللي قايقراني يکي از دلايلي است که اين نهاد بين المللي به اين تغيير حساس شده است.
وي گفته بود: من آدم گمنامي نيستم. مسئولان فدراسيون بين المللي من را مي‌ شناسند و در جريان کارهايم هستند.جداي ازاين موضوع، ماعلاوه برهمکار، دوست قديمي هم هستيم،مسئولان فدراسيون بين المللي نگران دوست قديمي‌شان هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.