گيلاني ها قهرمان مسابقات دونفره روئينگ شدند

48 قايقران جوان در رشته روئينگ در قالب 13 استان کشور از ديروز 6 بهمن ماه در سومين دوره مسابقات المپياد ايرانيان در بندرانزلي به مصاف هم رفتند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني و اسکي روي آب، قايقرانان جوان شرکت کننده در مرحله مقدماتي در رشته هاي سنگين وزن دوپاروي دونفره و سبک وزن دوپاروي دونفره با يکديگر در حالي به رقابت پرداختند که در گروه يک رشته دونفره سنگين وزن ديروز مصطفي پرورشخواه و سامان قاسمزاده از گيلان با زمان 05/16/9 دقيقه اول و امير حسين کاوياني و مهرزاد سالاري از کرج با زمان 33/57/10 دقيقه دوم شدند و به فينال صعود کردند. در گروه 2 نيز قايقرانان کرمانشاه، تهران، مازندران، آذربايجان غربي و لرستان باهم مسابقه دادند که در نهايت به دليل تغيير شرايط جوي و بارش باران تنها سهيل نيک بين و ياسر رحمتي از تهران موفق شد با زمان 94/47/9 دقيقه خط پايان را رد و به فينال صعود کند. به همين خاطر مسئولان برگزاري تصميم گرفتند به قايقهاي ديگر نيز مجدداً فرصت دهند و بر همين اساس امروز يک مسابقه ديگر بين تيمهايي که موفق به عبور خط پايان نشده بودند، برگزار شد و مهدي حسين تبار و سيد اسماعيل اصغري از مازندران با زمان 74/01/9 دقيقه اول شده و به فينال صعود کردند.
در فينال اين رشته نيز که امروز برگزار شد مصطفي پرورشخواه و سامان قاسمزاده از گيلان با زمان 32/24/8 دقيقه اول، مهدي حسين تبار و سيد اسماعيل اصغري از مازندران با زمان 96/39/8 دقيقه دوم و سهيل نيک بين و ياسر رحمتي از تهران موفق شد با زمان 85/47/8 دقيقه سوم شدند.
در مرحله مقدماتي رشته سبک وزن دونفره که روز گذشته برگزار شد ، نيز مقرر شده بود تيم ها در 3 گروه با هم مسابقه دهند و 2 تيم اول از هر گروه به فينال صعود کنند و در مجموع 6 تيم ، هر کدام که داراي تايم بيشتري بود در فينال حضور نداشته باشد . در گروه يک اين رشته تيمهاي مازندران، آذربايجان غربي و خوزستان با هم به رقابت پرداختند که در نهايت کميل مصيبي و محمد حمزه نتاج از مازندران با زمان 38/44/9 و وحيد جوهري و فرزاد کربلايي از آذربايجان غربي با زمان 72/46/9 اول و دوم شده و به فينال رسيدند. در گروه 2 قايقرانان امير حسن کاوياني و محمدرضا متحديان از کرج با زمان 47/33/9 و محمدرضا آسوده و محمدفتاحي از کرمانشاه با زمان 34/20/9 در مصاف با قايقرانان استانهاي فارس و آذربايجان شرقي اول و دوم شده و راهي فينال شدند. قايقرانان گلستان، زنجان و گيلان نيز در گروه 3 با هم مسابقه دادند که در اين گروه سروش ديژما و ياسين فرهنگ آرا از گيلان با زمان 81/50/9 اول شده و فينال راه يافتند و بهزاد محمدزاده و وحيد جوادي از گلستان که با زمان 95/46/11 در اين گروه دوم شدند به دليل بالا بودن تايمشان موفق نشدند به فينال راه يابند.
امروز نيز فينال اين رشته برگزار شد که در پايان سروش ديژما و ياسين فرهنگ آرا از گيلان با زمان 21/54/8 قهرمان شدند، امير حسن کاوياني و محمدرضا متحديان از کرج با زمان 90/55/8 و وحيد جوهري و فرزاد کربلايي از آذربايجان غربي با زمان 67/03/9 دوم و سوم شدند.
امروز اين رقابتها با برگزاري مسابقات مرحله مقدماتي و فينال رشته هاي سنگين و سبک وزن يکنفره به پايان مي رسد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.