نامه محروميت قايقرانان از المپيک فاقد وجاهت قانوني است

دبير کل کنفدراسيون کانو آسيا با اشاره به نقش کميته ملي المپيک براي اعزام ورزشکاران به لندن، به عدم قانوني بودن وجاهت نامه فدراسيون جهاني کانو تاکيد مي‌کند.
علي قلم سياه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب که بحث تعليق ورزشکاران المپيکي توسط فدراسيون جهاني وجود ندارد، اظهار کرد: تا سال 2004 نايب رييس فدراسيون جهاني بودم و تا آن زمان امکان تعليق ورزشکاران المپيکي توسط فدراسيون جهاني وجود نداشت، مگر اين که قانون تازه‌اي وضع شده باشد. در يک بند از نامه نيز آمده است که هيات اجرايي تصميم گرفته است و زماني که من عضو هيات اجرايي بودم، چنين چيزي در حوزه اختيار اين هيات نبود. زماني که دو ورزشکار ايراني از دو مسابقه رسمي انتخابي المپيک سهميه گرفته‌اند، حق ورود آنها به المپيک به طور قانوني آمده است.
وي با اشاره به نقش کميته ملي المپيک،‌ ادامه داد: جدا از تمام اين مسايل، اعزام ورزشکاران المپيکي به لندن بر عهده کميته ملي المپيک است. کميته ملي المپيک متولي اعزام ورزشکاران به المپيک است و پس از اين که فدراسيون اسامي نفراتي را به کميته‌ داد، ديگر مسئوليت بر عهده فدراسيون نيست و به همين دليل نامه فدراسيون جهاني کانو فاقد وجاهت قانوني است، مگر اين که هيات اجرايي قدرت خاصي داشته باشد.
دبير کل کنفدراسيون کانو آسيا با تاکيد بر اين مطلب که نحوه انتخاب و معرفي قايقران‌هاي المپيکي کاملا قانوني بوده به ايسنا، گفت: مراحل انتخاب و معرفي قايقران‌ها به کميته ملي المپيک قانوني بوده و اين ورزشکاران زير نظر کميته‌ ملي هستند و تمام فعاليت‌هايشان براي اعزام به لندن درست است. هم اکنون درباره مسايل حقوقي و آيين‌نامه‌اي صحبت مي‌کنم. فدراسيون جهاني نمي‌تواند ورزشکاراني که زير نظر کميته ملي المپيک هستند را تعليق کند. در هر حال و با همه شرايط در انتهاي نامه ها تاکيد شده که باب مذاکره باز است. مساله پيش رو جدي است و مسئولان بايد خردمندانه عمل کنند. تمام اين موارد به مفاد و آيين‌نامه مربوط مي‌شود و بايد به طور کاملا واضح با مسئولين جهاني صحبت کرد.
قلم سياه در پاسخ به اين سوال که آيا رونوشتي از نامه‌ها به دست شما نيز رسيده است؟ تصريح کرد: خير. حتي يک نمونه از اين نامه‌ها براي دبيرخانه کنفدراسيون آسيا ارسال نشده است. خود من هم به طور رسمي از فدراسيون جهاني نامه‌اي دريافت نکردم.
قلم سياه در پاسخ به اين سوال که پس ديگر جاي نگراني نيست؟ به ايسنا، گفت: آن دو ورزشکار از دو مسابقه رسمي سهميه المپيک گرفته‌اند و توسط فدراسيون به کميته ملي المپيک معرفي شده‌اند و حالا متولي اين دو ملي‌پوش کميته ملي المپيک است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.