ملي‌پوشان ايران شايسته بهترين مدال‌هاي اينچئون هستند

عليرضا عليمحمدي با اشاره به وضعيت تيم ملي قايقراني ايران گفت: قايقران‌هاي ايران شايسته بهترين مدال‌ها در بازي‌هاي آسيايي هستند؛ چرا که واقعا زحمت مي‌کشند.

ملي‌پوش قايقراني ايران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره برنامه‌هاي تيم ملي قايقراني تا بازي‌هاي آسيايي اينچئون اظهار کرد: تيم زير 23 سال راهي مجارستان مي‌شود تا در رقابت‌هاي اين رده‌ سني قهرماني جهان شرکت کند. براي حضور در اين رقابت‌ها نيز تغييراتي در نفرات ايجاد شده که چند پاروزن بيشتر راهي مجارستان مي‌شوند. طبق نظر کادرفني نفرات اعزامي مشخص شده‌اند. بعد از اين رقابت‌ها نيز ملي‌پوشان مورد نظر کادرفني راهي رقابت‌هاي قهرماني جهان در مسکوي روسيه مي‌شوند و بعد از آن تا اينچئون تمرين خواهيم کرد.

عليرضا عليمحمدي درباره وضعيت آمادگي خودش براي حضور در رقابت‌هاي اينچئون بيان کرد: من تمام سعي و تلاشم اين است که تا بازي‌هاي آسيايي به اوج آمادگي‌ام برسم. حتي اگر براي قهرماني جهان هم انتخاب مي‌شدم نمي‌رفتم چرا که فاصله‌اش تا اينچئون کم است و نمي‌توانستم خودم را در آن موقعيت ايده‌آل حفظ کنم. تمام توانم را هزينه مي‌کنم تا به اميد خدا در کره مدال خوبي کسب کنم.

او که پيش از رقابت‌هاي قهرماني آسيا 2011 به شدت مصدوم شد و انتخابي المپيک لندن را از دست داد در پاسخ به اين سوال که آيا حالا مي‌تواند آن روزها را جبران کند؟ بيان کرد: زماني که من مصدوم شدم آسيب ديدگي‌ام آنقدر شديد بود که حتي پزشکم اجازه نمي‌داد در قهرماني آسيا شرکت کنم اما به دليل اين که نمي‌خواستم روحيه‌ام را از دست بدهم به آب زدم. با يک دست پارو زدم و به فينال هم رسيدم اما به مدال نرسيدم. پس از آن رقابت‌ها عمل کردم و شايد خيلي‌ها فکر نمي‌کردند به قايقراني برگردم اما بازگشتم و با آغاز تمرين‌ها به روزهاي اوجم نزديک شده‌ام.

عليمحمدي ادامه داد: ورزشکاران در اين شرايط اکثرا از ترس تکرار آسيب ديدگي ورزش حرفه‌اي را کنار مي‌گذارند اما چون من مي‌خواستم به اهداف برسم دوباره پارو زدم. خدا را شکر که شرايطم مطلوب است. البته هنوز نمي‌توانم زمان‌هايي که آن روزها مي‌زدم را ثبت کنم اما روند رو به رشدي دارم. حالا هم اميدوارم با کمک فدراسيون و مربيان تمام ورزشکاران بتوانند در بازي‌هاي آسيايي نتايج شايسته بگيرند.

دارنده مدال نقره رقابت‌هاي قهرماني آسيا در سال 2013 ازبکستان با اشاره به تلاش ملي‌پوشان به ايسنا گفت: واقعا بچه‌ها با تمام توان زحمت مي‌کشند. بعد از دو سال تعليق با قدرت بازگشتند و در آسيا قهرمان شدند. حق اين ملي‌پوشان است که بهترين مدال‌هاي اينچئون را بگيرند چون تلاش مي‌کنند. شرايط خوبي هم دارند و مطمئن هستم که در اين رقابت‌ها مدال هاي خوبي خواهيم گرفت.

او در پاسخ به اين سوال که آيا اميدوار به کسب سهميه المپيک ريو هست؟ بيان کرد: ما سال آينده در اندوزي رقابت‌هاي انتخابي المپيک را داريم و در کاياک 200 متر فقط دارنده مدال طلا به سهميه مي‌رسد. هدف خود من هم رسيدن به اين عنوان است. اين گونه بگويم که واقعا آن رقابت‌ها برايم از بازي هاي آسيايي مهم‌تر است چرا که نگاه من به المپيک است.

ملي‌پوش قايقراني ايران در پاسخ به اين سوال که اصلي‌ترين حريفانش در آسيا از کدام کشورها هستند؟ گفت: ژاپن قايقران بسيار خوبي دارد. ازبکستان، قزاقستان و کره هم خوب هستند اما نماينده‌هاي ژاپن و کره از همه بهتر هستند. البته بايد اشاره کنم که هم اکنون کره يک مربي اسپانيايي جذب کرده است. چين مربي استراليايي‌ که در ورزشکارانش در المپيک لندن قهرمان شده اند را جذب کرده و ازبکستان قزاقستان نيز اردوهاي خوبي در اروپا داشته‌اند اما شرايط کنوني ما مشخص است. ما با اين وضعيت به مصاف حريفانمان مي رويم. ورزشکاران ايران غيرتي دارند که هيچ ورزشکاري ندارد و با همان بهترين نتايج را کسب مي‌کنند.

عليمحمدي در پايان به ايسنا گفت: بايد قبول کنيم که اگر بخواهيم در آينده حرفي براي گفتن داشته باشيم بايد از نظر سخت افزار و دانش فني رشد کنيم در غير اين صورت نبايد توقعي از قايقراني باشد. خود من چون در بخش سرعتي کار مي کنم بايد يک مربي اختصاصي داشته باشم چرا که در مسافت هاي کوتاه بحث فني بيشتر از آمادگي بدني تاثيرگذار است. اميدوارم با حمايت مسوولان بالاخره به قايقراني توجه شود و بتوانيم با جذب مربيان خوب رشد چشم‌گيري داشته باشيم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.