بايد پيست استاندارد آب‌هاي خروشان داشته باشيم

مربي تيم ملي اسلالوم بانوان گفت: در حال حاضر ما در آبهاي آرام تمرين مي‌کنيم اما بايد براي حضور در مسابقات بين‌المللي در پيست آبهاي خروشان تمرين کنيم.

کتايون اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) درباره وضعيت تيم ملي اسلالوم بانوان براي بازي‌هاي آسيايي اينچئون کره‌جنوبي تصريح کرد: هفتمين اردوي آماده‌ سازي تيم ملي اسلالوم بانوان از 2 تيرماه در درياچه آزادي آغاز شده و تا 16 اين ماه هم ادامه دارد.خيلي از لحاظ کاري از وضعيت موجود راضي هستم و همه‌چيز خوب است. پيست محل تمرين ما هم تقريبا به مرز استاندارد لازم رسيده است.

او ادامه داد: وضعيت بازيکنان ما نسبت به گذشته خيلي بهتر شده و آن‌ها به آمادگي خوبي رسيدند. رکوردهاي خوبي را هم از خود به جاي مي‌گذارند و تقريبا بسياري از رکوردها را جابه جا کرده اند. در ماه رمضان هم تصميم داريم برنامه‌هاي تمريني تيم ملي را کمي تغيير دهيم.

اشرف درباره نزديکي رکورد قايقرانان به يکديگر گفت: در رکوردگيري که انجام داديم بازيکنان حاضر در اردو سطح نزديکي به هم داشتند اما بازيکناني که به آن ها شانسي براي اضافه شدن به تيم داده‌ بوديم خيلي خوب نبودند و فاصله‌شان با ديگر نفرات حاضر در اردو زياد بود.

او در ادامه افزود: رکوردهاي اين قايقرانان نشان داد کسي مدعي اضافه شدن به تيم ملي نيست و نمي‌تواند رکوردها را جابه‌جا کند. البته تا يک‌ ماه و نيم قبل از آغاز بازي هاي آسيايي اينچئون پاروزنان جديد مي‌توانند به اردو اضافه شوند. در مورد انتخاب نفرات اصلي تيم ملي هم بايد بگويم تا اردوي بعدي سه قايقران در بخش کانو نگه مي‌داريم و پس از آن يکي از بازيکنان را از اردو خط مي‌زنيم.

مربي تيم ملي اسلالوم بانوان درباره پيست‌هاي رشته اسلالوم تصريح کرد: رشته اسلالوم يک رشته المپيکي و جهاني است و الان ما به دليل اينکه در اينچئون بايد درآب‌هاي آرام مسابقه دهيم در ايران هم در اين آب تمرين مي‌کنيم. اميدوارم براي مسابقات بعدي بتوانيم در پيست‌هاي آب‌هاي خروشان تمرين کنيم تا بتوانيم در بازي‌هاي رسمي خوب کار کنيم. در شهرهاي چهارمحال بختياري، کردستان ، گيلان و مراغه پيست آب هاي خروشان براي اسلالوم وجود دارد.

اشرف درباره حضور ايران در مسابقات قهرماني جهان گفت: هنوز مشخص نيست که تيم ملي بانوان ايران در جام جهاني شرکت مي‌کند يا نه اما هميشه صحبت حضور ايران در رقابت‌هاي کاپ‌هاي جهاني و المپيک وجود داشته است اما باز هم تاکيد مي‌کنم که هنوز هيچ چيز مشخص نيست.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.