حميد سجادي : هدف ما در المپيک 2012 به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس کشورمان است

مراسم بدرقه قايقرانان و مربيان اعزامي به المپيک 2012 لندن روز گذشته 25 تيرماه با حضور حميد سجادي معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، در اين مراسم که با حضور حميد سجادي معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي، علي رغبتي مديرکل دفتر برنامه ريزي و نظارت و عضو هيات رئيسه فدراسيون، احمد گواري مديرکل دفتر امور مشترک فدراسيون ها و باشگاهها، سيد محمد شروين اسبقيان سرپرست فدراسيون، خسرو ابراهيمي نائب رئيس موقت، روساي کميته ها و هياتها و قايقرانان و مربيان اعزامي به المپيک 2012 لندن حضور داشتند.
در ابتداي اين نشست اسبقيان گفت: در اين مدت بازديدهايي از بعضي از استانها داشتيم و شرايط و مکانهاي مستعد را بررسي کرديم تا با تخصيص تجهيزات به استانها نفرات بيشتري را به رشته قايقراني جذب کنيم. ما به دنبال اين هستيم تا قايقرانان بيشتري در تيم ملي حاضر باشند.
وي اظهار داشت: بايد در کنار اين مسئله بحث مکان يابي و استعداديابي را نيز در اولويت کار خود قرار دهيم.
اسبقيان افزود: از برنامه هاي آتي ما اعزام تيم ملي جوانان روئينگ به مسابقات آسيايي در کشور چين، اعزام تيم هاي ملي کانوپولو به مسابقات قهرماني جهان در کشور لهستان و برگزاري مسابقات قهرماني کشور در رشته آبهاي آرام مي باشد.
همچنين روساي کميته هاي روئينگ، آبهاي آرام و کانوپولو در رابطه با اقدامات صورت گرفته گزارشات خود را ارائه نمودند و از هيات ها خواستند تا به منظور توزيع تجهيزات از سوي فدراسيون رشته هاي فعال و نيازمنديهاي خود را اعلام کنند.
در ادامه علي رغبتي مديرکل دفتر برنامه ريزي و نظارت و عضو هيات رئيسه فدراسيون در رابطه با لزوم و اهميت برنامه ريزي گفت: تمام موفقيت هاي که تاکنون توسط فدراسيون ها بدست آمده در گرو برنامه ريزيهاي مدون بوده است.
وي افزود: مطمئناً هم اکنون نيز قايقرانان کشورمان با برنامه ريزي صحيح از سوي مربيان و مسئولين در المپيک به مصاف حريفان خود مي روند تا بهترين نتيجه را براي کشورمان به دست آورند.
آقاي دکترحميد سجادي معاون محترم توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي از سخنرانان ديگر اين مراسم در اين نشست بيان کرد: براي موفقيت ايران در ميادين بين المللي بايد به پرورش ورزشکاران مستعد بپردازيم که اين مسئله جز با جدي گرفتن بحث استعداديابي در گام اول ميسر نخواهد شد.
وي ادامه داد: به همين منظور وزارت ورزش و جوانان طرح استعداديابي و نخبه گزيني در ورزش کشور را پس بررسي هاي دقيق ارائه داده است که در اين طرح در رابطه با تعاريف و اصطلاحات استعداديابي ورزشي، مهم ترين فوائد استعداديابي و نخبه گزيني در ورزش کشور، نمودار طرحهاي استعداديابي و نخبه يابي وزارت ورزش و جوانان ( سلسله مراتب استعداديابي در 3 رشته فوتبال، کشتي و قايقراني )، سياست هاي اجرايي و سازمانهاي مرتبط و نقش آنان مطرح شده است.
سجادي در رابطه با حضور قايقرانان در المپيک تصريح کرد: هدف ما در المپيک 2012 لندن به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس کشورمان و مطرح کردن نام ايران مي باشد و همه بايد براي رسيدن به اين هدف بسيج شويم. البته اين بدان معنا نيست که همه ورزشکاران مي بايست قطعاً مدال آوري کنند بلکه حتي اگر موفق به ثبت رکوردها نيز شوند براي ما موفقيت محسوب مي شود.
وي ادامه داد: مطمئناً فشار زيادي بر روي قايقرانان کشورمان است و تمرينات سختي را پشت سر مي گذارند که ما نيز موفقيت آنان را از خداوند متعال خواستاريم.
در اين جلسه نيز روساي هياتها نقطه نظرات خود را ارائه نمودند و در پايان نيزقايقرانان راه يافته به المپيک و مربيان جوايز خود را از مسئولين ارشد وزارت ورزش گرفته و از آنان تقدير به عمل آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.