همه پاروزنان در اينچئون مدال طلا مي‌خواهند

ملي‌پوش قايقراني ايران با اشاره به شرايط خوب تيم ملي قايقراني گفت: تمام پاروزنان با قدرت براي حضوري موفق در بازي‌هاي آسيايي آماده مي‌شوند و مدال طلا مي‌خواهند.

 فرزين اسدي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره برنامه‌هاي تيم‌ملي در مسير بازي‌هاي آسيايي اينچئون اظهار کرد: ملي‌پوشان به خوبي تمرين مي‌کنند و از نظر فني و بدني در شرايط خوبي قرار دارند. تمام پاروزنان با انگيزه بالا براي موفقيت در اينچئون کار مي‌کنند و مطمئنا به موفقيت چشمگيري مي‌رسند. در مسير پيش رو نفرات مورد نظر کادرفني به رقابت‌هاي قهرماني زير 23 سال جهان در مجارستان اعزام مي‌شوند و بعد از آن پاروزنان انتخاب شده راهي مسابقات قهرماني جهان در مسکو مي‌شوند. بعد از اين دو رويداد، تيم براي بازي‌هاي آسيايي کارش را ادامه مي‌دهد.

اسدي در پاسخ به اين سوال که با چه هدفي راهي مجارستان مي‌شود؟ بيان کرد: من تمام تلاشم را مي‌کنم تا بتوانم حداقل نتيجه جوانان جهان را در اين رده نيز تکرار کنم. من در رقابت‌هاي جوانان جهان به فينال A رسيدم و ششم شدم و حالا تلاشم اين است که بتوانم در بين 5 نفر نخست قرار بگيرم. زمان‌هايي که ثبت کرده‌ام مناسب است و اميدوارم در مجارستان نيز به هدفم برسم. در اين رقابت‌ها در بخش هزار متر پارو مي‌زنم و آماده هستم.

او در پاسخ به اين سوال که چرا بعد از اين رقابت‌ها در مسابقات قهرماني جهان پارو نمي‌زند؟ بيان کرد: دلايل مختلفي دارد. ابتدا اينکه نمي‌خواهيم تا بازي‌هاي آسيايي با حريفان آسيايي مسابقه بدهيم تا آنها از وضعيت ما شناخت بدست نياورند. از طرف ديگر فاصله اين رقابت‌ها کم است و نمي‌توانيم در چند مسابقه پياپي خودمان را در شرايط مسابقه قرار دهيم و باز وارد تمرين شويم. به همين دليل بايد اوج آمادگي‌مان را براي بازي‌هاي آسيايي حفظ کنيم. به همين دليل بهتر است که بعد از رقابت‌هاي زير 23 سال وارد اردو شويم و مسابقه ندهيم.

اسدي در پاسخ به اين سوال که قايقرانان بعد از دو سال چطور اينقدر با انگيزه به مسابقات برگشتند؟ بيان کرد: همه از وضعيت آن روزهاي ما خبر دارند. واقعا ملي‌پوشان با غيرت کار کردند. در حالي که هيچ مسابقه‌اي نداشتيم تنها تمرين کرديم و اميدوار مانديم. البته جا دارد که از آقاي اقليمي تشکر کنم که اگر نبود و از ما حمايت نمي‌کرد خيلي‌ از پاروزنان ورزش را رها مي‌کردند. با اين حال ما مانديم به اين اميد که وضعيت درست مي‌شود که خدا را شکر شد. شايد کسي باورش نمي‌شد که قايقراني ايران بعد از آن دو سال مشکل با قدرت بازگردد اما در رقابت‌هاي قهرماني آسيا در ازبکستان که قهرمان شديم فهميديم مي‌توانيم در بازي هاي آسيايي نيز بدرخشيم.

او با اشاره به رقابت‌هاي کاپ جهاني بيان کرد: بعد از قهرماني در ازبکستان بسياري از کارشناسان گفتند چين در اين مسابقات نبود به همين دليل ما قهرمان شديم. پاروزنان بازهم نااميد نشدند و در کاپ جهاني با اقتدار تمام حريفان چيني را پشت سر گذاشتند و خودشان را ثابت کردند. حالا همه ما با قدرت و انگيزه بالا براي بازي‌هاي آسيايي آماده مي‌شويم و مطئمن هستم که مي‌توانيم با قدرت در اين رقابت‌ها به آب بزنيم و موفق شويم.

اسدي ابراز اميدواري کرد که قايقراني در اينچئون مزد زحمت‌هايش را بگيرد و گفت: کسي قبل از بازي‌هاي آسيايي گوانگجو به قايقراني ايمان نداشت اما نتايجي که در آن دوره گرفتيم باعث شد همه مسئولان بفهمند اين رشته مدال آور و نيازمند توجه است. حالا قايقراني با تمام توان کارش را ادامه مي‌دهد و در بازي‌هاي آسيايي به مدال‌هاي زيادي خواهد رسيد. همه ما براي مدال طلا به آب مي‌زنيم اما خب قايقراني رشته لحظه‌ها است و شايد اين طلا به رنگ ديگري تبديل شود. با اين حال مدال‌هاي اين ملي‌پوشان قطعي است چرا که واقعا زحمت کشيده‌اند.

ملي‌پوش قايقراني ايران در پايان به ايسنا گفت: بعد از دو سال تقريبا از صفر به اينجا رسيديم و اين درحالي است که تمام حريفان ما بهترين شرايط را دارند. با تمام اين تفاسير پاروزنان ايران با قدرت راهي اينچئون مي‌شوند و به دنبال بهترين مدال هستند. اميدوارم مسئولان نيز در اين مدت به خوبي از قايقران‌ها حمايت کنند. اين قايقران‌ها در روزهاي دشوار فدراسيون با جان و دل تمرين کردند، زحمت کشيدند و حالا به دنبال گرفتن نتيجه‌ي اين تلاش هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.