پيشرفت بچه ها در آخرين تست فوق العاده و چشمگير است

مدير تيم هاي ملي آبهاي آرام در خصوص مراحل آماده سازي اين تيم به منظور حضور پرقدرت در بازيهاي آسيايي گفت: خوشبختانه تمرينات بر اساس برنامه هاي از پيش تعيين شده و طبق زمان بندي پيش مي رود. هر چه به زمان رقابت ها نزديک مي شويم پيشرفت بهتري در بچه ها شاهد هستيم به طوري که در آخرين مرحله تست گيري در کاياک تکنفره، دونفره و چهارنفره رکورد ايران را جا به جا کردند.
ايرج اقليمي بيان کرد: بعد از مسابقات قهرماني آسياي سال گذشته در ازبکستان، مراحل آماده سازي را با همان نفرات حاضر در ازبکستان ادامه داديم. هدف اصلي بازيهاي آسيايي است و طبق برنامه مرحله به مرحله پيش رفتيم. تمرينات استقامتي در سطح پايين، تمرينات قدرتي و کار با وزنه را در فصل سرد شروع کرديم. البته وقفه يک ماهه در برگزاري اردو و عدم برگزاري اردوي برون مرزي کمي ما را دچار مشکل کرد. اما پس از حضور کادر جديد فدراسيون اردوي اهواز آغاز شد و تمرينات با قدرت پيگيري شد. اردوي 3 هفته اي اهواز نقش شاياني در پيشبرد اهداف مراحل آماده سازي در زمستان داشت.
وي افزود: پس از آن بلافاصله اردوها در درياچه آزادي پيگري شد و تاکنون اردوها به صورت منظم برگزار شده است. عليرغم اينکه بچه ها از نظر روحي سرحال نبودند ولي پيشرفت بسيار خوبي داشتيم و تيم را براي حضور در کاپ 1 و 2 جهاني آماده کرديم. با توجه به شرايط اردوهاي زمستان پيش بيني ما از رقابت هاي کاپ، آمادگي نسبي بود که همين مسئله را در چک و مجارستان شاهد بوديم.
مدير تيم هاي ملي در خصوص برنامه هاي پيش رو اظهار داشت: بعد از کاپ برنامه ها براي حضور در مسابقات قهرماني زير 23 سال جهان و قهرماني جهان و در نهايت بازيهاي آسيايي پيگيري شد. سطح تمرينات بالاتر رفت و هر هفته تست گيري انجام داديم. تست گيري ها در شرايط کاملا استاندارد، با در نظر گرفتن جميع جهات انجام شد و شاهد نتايج خوبي هم بوديم که بسيار اميدوارکننده است.
اقليمي از تغييرات مثبت در نتايج تست هاي مراحل آخر تمرينات خبر داد و تصريح کرد: در تست 2 هفته پيش شاهد تغييرات چشمگيري در تايم بچه ها بوديم. در کاياک تکنفره، دونفره و چهارنفره بهترين نتايج مشاهده شد که ما را به کسب مدال در بازيهاي آسيايي اميدوار مي کند. در کاياک تکنفره 1000 متر احمدرضا طالبيان و فرزين اسدي با تايم هاي مناسب به شرايط مطلوبي رسيدند. در دونفره 1000 متر علي آقاميرزايي و سعيد فضل اولي با زمان 3:17 رکورد خوبي زدند و 3 ثانيه رکورد ايران را جابه جا کردند. در چهارنفره با زمان 3:01 دقيقه در اين مقطع زماني رکورد چشمگيري را ثبت کردند.
وي اضافه کرد: اما در آخرين مرحله تست گيري جمعه گذشته طالبيان رکورد خودش در بازيهاي آسيايي را ارتقا داد. در دونفره بازهم زمان کمتري را ثبت کردند و در چهارنفره با زمان 2:58 دقيقه 3 ثانيه رکورد ايران را ارتقا بخشيدند. اين نتايج بسيار ما را اميدوار کرد و اگر اين روند ادامه داشته باشد شاهد نتايج بسيار درخشان در بازيهاي آسيايي خواهيم بود.
اقليمي تاکيد کرد: البته در کاياک تکنفره و دونفره 200 متر و کانوي 200 متر نيز عليرضا عليمحمدي، افشين شعباني، آرمين بخشي زاد و عادل مجللي پيشرفت محسوسي داشتند و شرايط بسيار خوبي را شاهد هستيم.
مدير تيم هاي ملي اين موفقيت را ناشي از برنامه هاي اجرا شده از 2 سال قبل دانست و تشريح کرد: از 2 سال پيش با در نظر گرفتن رويکرد علمي در تمرينات، تغييراتي در روند آن ها ايجاد کرديم. اما از پاييز سال گذشته اين تغييرات به طور کامل تاکنون اجرا شده است. به اين نحو که بچه ها را به طور منظم در معرض تست هاي ارگومتري، تست Vo2max و آستانه لاکتات قرار داديم و نتايج استخراج شده را در روند تمرينات دخيل کرديم. خوب با اين شرايط هر کدام از قايقرانان بر اساس نتايج تست خود، برنامه تمرينات را در سطح و کيفيت مورد نظر خودشان دنبال مي کنند.
اقليمي ادامه داد: همه برنامه ها به همين صورت دنبال شد و حالا با اين نتايج شاهد موفقيت در روند تمرينات هستيم و با توکل به خدا شرايط روز به روز بهتر خواهد شد و شاهد کسب مدال هاي رنگارنگ در بازيهاي آسيايي خواهيم بود.
وي در خصوص روند تست گيري هاي قايقرانان عنوان کرد: تست ها نيز در شرايط استاندارد انجام شد و نتايج آن با در نظر گرفتن شرايط آب و هوايي و جوي از جمله دماي هوا و شدت باد به صورت هفتگي تحليل مي شود. نتايج را در مسافت 100 و 250 متر به طور جداگانه ارزيابي مي کنيم و تعداد ضربه پاروها و ميزان اسيد لاکتيک اندازه گيري مي شود. همه اين مسائل در نظر گرفته شده تا بتوانيم به ارزيابي دقيقي از شرايط بچه ها دست پيدا کنيم.
اقليمي خاطرنشان کرد: با کمک کادر فني و همه قايقرانان عزم خود را جزم کرديم تا بتوانيم نتايج خوبي در بازيهاي آسيايي داشته باشيم. اميدواريم روند تمرينات به همين صورت دنبال شود و روز به روز به شرايط ايده آل نزديک شويم و قايقرانان بتوانند با قدرت در اينچئون حاضر شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.