سرشناس‌ترين چهره کانوي دنيا به ايران مي‌آيد

 احمد دنيامالي رئيس فدراسيون قايقراني گفت: با رفتن شفر از ايران بيکار ننشستيم و با جابا سانتو يکي از مربيان سرشناس کانوئينگ جهان مذاکره کرده ايم.
وي ادامه داد: جابا سانتو که حالا بازنشسته شده به عنوان مشاور فني کانويينگ با ايران همکاري مي‌کند تا ارتقاي کيفي اين رشته بيشتر از قبل شود و از تجربيات سانتوي معروف کانوي دنيا در ايران استفاده شود. دنيامالي بيان کرد: لوتار شفر سرمربي آلماني تيم ملي آب‌هاي آرام که 5 سال در ايران حضور داشت تحول خوبي را در اين بخش ايجاد کرد که ماحصل آن کسب چندين مدال رنگارنگ در مسابقات مختلف بود اما ما مربي تمام وقت مي خواهيم نه نيمه‌وقت، شفر در اين مدت زحمت زيادي کشيد و ارتقاي خوبي را شاهد بوديم اما بعد از 5 سال بايد نتايج بهتري مي‌گرفتيم چرا که همه نوع امکانات را براي او فراهم کرديم.
وي به بازيهاي آسيايي گوانگجو هم اشاره مي‌کند: در گوانگ‌ژو نتايجي که در اين بخش به دست آمد شايد باعث خوشحالي مردم شد اما به اعتقاد من بايد توفيقاتمان بيش از اين مي‌شد. ضمن اينکه از مربيان فقط در سطوح ملي کار نمي‌خواهيم. از تجربياتشان در بحث پشتيباني، نوجوانان، پايگاه‌هاي قهرماني و… هم استفاده مي‌کنيم که شفر در اين مورد مشکلاتي را براي ما داشت.
اما بحث پيشرفت بيشتر کانويينگ ايران تنها در صورتي به دست مي‌آيد که تفکرات جديد بر قايقراني و اين رشته حاکم شود: در شرايط کنوني نياز به تغييرات داريم و بايد فضا را براي تفکرات و ديدگاه‌هاي جديد فراهم کنيم تا حضوري بهتر را براي کسب سهميه المپيک داشته باشيم.
در اين بين موضوعي که بيش از هر چيز خودنمايي مي‌کند شرايط حساسي است که قايقرانان در پيش دارند و آن حضور در مسابقات کسب سهميه المپيک بدون حضور مربي خارجي است. اگرچه مربي آلماني کانويينگ ديگر در اختيار تيم ملي نيست اما فدراسيون قايقراني در اين مدت خيلي هم بيکار نبوده و يکي از بهترين‌هاي دنيا را براي همکاري با ايران دعوت کرده است. جابا سانتو مدير فني فدراسيون جهاني به عنوان برنامه‌ريز فني و تکنيکي کانويينگ از اين پس با کشورمان همکاري مي کند تا در اين شرايط قايقرانان ايران نه تنها افت نکرده بلکه شرايط براي گرفتن سهميه المپيک هم فراهم شود.
جابا سانتو مرد شماره يک کانو دنيا است که همه او را به خاطر افتخارات فراوانش چه در زمان ملي پوش بودن و چه در زمان مربيگري‌اش مي‌شناسند. اين مربي بازنشسته، مدال طلاي المپيک را بر گردن آويخته و با کانو سواران آمريکايي به عنوان مربي صاحب‌ دو مدال طلاي المپيک هم شده است. او از نظر اطلاعات فني کانويينگ در دنيا منحصر به فرد است و به خاطر ارتباطات قوي با مسوولان ايران، همکاري با کشورمان را پذيرفته است. او توانايي‌اش را در همه قاره‌هاي دنيا اثبات کرده و سرشناس ترين مربي کانوي دنيا است.
احمد دنيامالي در اين خصوص مي گويد: سه ماه است که با سانتو به عنوان مشاور فني فدراسيون و برنامه‌ريز کانويينگ توافق کرديم و 10 روز ديگر به ايران مي‌آيد تا برنامه‌هاي خود را به ما اعلام کند. طبق آن برنامه تيم‌هاي ملي مان هم زير نظر مربيان داخلي آماده مي‌شود. به هر حال با همين برنامه منظم سانتو، مي‌خواهيم براي مسابقات کسب سهميه موفق عمل کنيم و بعد از آن حضوري چشمگير در المپيک داشته باشيم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.