قايقرانان ايران امروز به مصاف حريفان خود رفتند

قايقرانان تيم ملي روئينگ کشورمان امروز 27 آبان ماه براي رويارويي با حريفان خود در فينال 4 ماده به آب زدند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، در فينال A ماده دونفره سنگين وزن مردان عليرضا اتابکي و مجتبي شجاعي نمايندگان کشورمان با قايقرانان کشورهاي هند، کره جنوبي، هنگ کنگ، چين و ازبکستان مسابقه دادند که در نهايت سو و ژانگ از چين با زمان 6:29.74 دقيقه، روسلان و ديدري از ازبکستان با زمان 6:23.60 دقيقه و کيم و دونگيانگ از کره جنوبي با زمان 6:34.43 دقيقه مدالهاي طلا، نقره و برنز را به دست آوردند. قايقرانان کشورمان نيز با زمان 6:39.02 دقيقه در رده پنجم ايستادند.
در فينال A ماده سبک وزن دونفره زنان فاطمه خلج هدايتي و نازنين ملائي در مصاف با حريفان خود با زمان 7:30.15 دقيقه در مکان پنجم قرار گرفتند. در اين مسابقه هويانگ و پان از چين با زمان 7:13.02 دقيقه، آکيکو و آتسومي از ژاپن با زمان 7:18.13 دقيقه و کيم و سولجي از کره جنوبي با زمان 7:22.51 دقيقه در رده هاي اول تا سوم ايستادند.
در فينال A ماده چهارنفره سنگين وزن مردان سون، وو، لي و ليو از چين با زمان 6:06.40 دقيقه، کومار، توماس، سينگ و جنيل از هند با زمان 6:16.79 دقيقه، سرجي، افيم، بوتير و يوکوب از ازبکستان با زمان 6:22.70 دقيقه اول تا سوم شدند. وحيد جوهري، فرزاد کربلايي، فرهاد کربلايي و سعيد عادلي قايقرانان کشورمان در اين ماده با زمان 6:31.36 دقيقه در مکان ششم جاي گرفتند.
در فينال A ماده دونفره سبک وزن مردان نيز حسن جهانيان و عاقل حبيبيان پاروزنان کشورمان در مصاف با قايقرانان کشورهاي هند، تايلند، ژاپن، هنگ کنگ و چين، با زمان 6:54.83 دقيقه در رده ششم قرار گرفتند. در اين مسابقه ژانگ و سون از چين با زمان 6:26.37 دقيقه، چائو و سو از هنگ کنگ با زمان 6:34.50 دقيقه و تاداچي و کوتاني از ژاپن با زمان 6:35.95 دقيقه اول تا سوم شدند.
تيم ملي روئينگ کشورمان در اين دوره از رقابتها علي رغم کسب نتيجه مطلوب در به دست آوردن مدال، موفق شد در 8 ماده به فينال A راه پيدا کند و اين در حاليست که در بازيهاي آسيايي دوحه قطر تيم روئينگ ايران تنها در يک ماده به ميدان رفت و از مسير نيز خارج شد. قايقرانان ايران که از سن و تجربه کمي برخوردارند به مصاف قايقرانان با تجربه و قهرمانان جهان و المپيک رفتند که در نهايت حضور 8 قايق ايراني در فينال A اين رقابتها موفقيت بزرگي است که در 4 سال گذشته به دست آمده است.
البته پرونده روئينگ هنوز بسته نشده است و 4 قايق ديگر ايران فردا در مسابقات فينال با حريفان خود مصاف خواهند کرد. محسن شادي اميد کسب مدال طلاي روئينگ فردا در ماده سبک وزن مردان به ميدان مي رود تا اولين مدال کاروان قايقراني را به دست آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.